دانش آموزان حاشیه خطوط راه آهن در گیلان آموزش می بینند

به گزارش سوما؛ مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از ارائه آموزش های پیشگیری از حوادث به دانش آموزان ساکن در محدوده حاشیه خطوط راه آهن استان خبر داد.

نادر جهان آرای روز سه شنبه در گفت و گویی، افزود : ارائه آموزش های لازم به منظور پیشگیری از حوادث به دانش آموزان در مناطق حاشیه راه آهن در راستای امضاء تفاهم‌نامه آموزش و پرورش استان گیلان با راه آهن شمال ۲ انجام می شود که این تفاهم نامه به امضاء دو طرف رسیده است. وی اظهار داشت: ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان، کارکنان آموزش و پرورش و خانواده های آنان به منظور کسب آمادگی برای پیشگیری از حوادث ناگوار و مواجهه صحیح در زمان حادثه و مدیریت بحران در قالب اجرای برنامه های آموزشی هدفمند و مناسب به دانش آموزان در مدارس مناطق حاشیه راه آهن از اهداف اجرای این تفاهمنامه است. وی درباره تعهدات دو طرف در این تفاهم‌نامه خاطر نشان کرد: تشویق دانش آموزان، کارکنان، کارشناسان و اولیاء مدارس برای حضور در برنامه های آموزشی، همکاری با اداره کل راه آهن منطقه شمال ۲ برای آماده سازی و ایجاد بستر مناسب به منظور اجرای آموزش های برنامه ریزی شده در مدارس از جمله تعهدات آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان بیان داشت : اطلاع رسانی درباره برنامه های آموزش سالیانه تدوین شده به طرف مقابل و برنامه ریزی و ارائه آموزش های لازم در زمینه قوانین عبور و مرور از جمله تعهدات راه آهن شمال ۲ است.

استان گیلان دارای حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز است که در بیش از پنج هزار واحد آموزشی تحصیل می کنند.

خط راه‌آهن قزوین – رشت یا راه‌آهن گیلان از طرح‌های ملی خطوط ریلی ایران است که احداث آن از سال ۱۳۸۶ شروع شدو در ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسید. این خط که به طول ۱۶۴ کیلومتر است از شهر قزوین آغاز و در شهر رشت به پایان می‌رسد، طبق برنامه در آینده این خط از شهر رشت به انزلی و آستارا امتداد می یابد. قرار است خط راه‌آهن رشت_ آستارا به راه‌آهن کشور جمهوری آذربایجان متصل می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11195

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: