رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

دانشگاه محلی برای نخبه‌پروری، حل مسائل و پیشرفت استان و کشور است

به گزارش سوما؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دانشگاه محلی برای نخبه‌پروری، حل مسائل و پیشرفت استان و کشور است، گفت: ازاین‌جهت رشد و توسعه دانشگاه برای ما بسیار حائز اهمیت است.

 

محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آیین استقبال از دانشجویان پزشکی جدیدالورود به دانشگاه در دانشکده پزشکی با اشاره به ظرفیت بی‌نظیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: صبر و استقامت در کنار ایمان و شجاعت مهم‌ترین شخیصه یک پزشک است.

وی با اشاره به بحران کرونا و اقدامات انجام شده در آن دوران افزود: پزشکان و کادر درمان در بحران کرونا، جنگ را به معنای واقعی کلمه درک کردند چون پزشکان در آن زمان، شناخت کافی از این بیماری و راه‌های درمان آن نداشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بیان اینکه مجموعه دانشگاه در برابر حقوق و رفاه دانشجویان از خانواده‌ها مسؤولیت بیشتری دارد، بیان کرد: دانشگاه از ماه‌ها پیش به دنبال فراهم کردن شرایط مطلوب برای حضور دانشجویان بوده است.

آشوبی با بیان اینکه دانشجویان پزشکی، در طول تحصیل و خدمت ایام پرفرازونشیبی را متحمل خواهند شد، گفت: این ایام جز با مقاومت، صبر و تلاش مضاعف سپری نخواهد شد.

وی با اشاره به خاستگاه و موقعیت دانشگاه افزود: دانشگاه یک‌نهاد اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و همچنین کانون تفکر و جوشش فکری در هر جامعه‌ای است.

وی با اشاره به نیاز مبرم دانشگاه به فضای پرنشاط و پر امید گفت: در دانشگاه بیش از هر زمان دیگری به ایجاد فضایی سرشار از نشاط و امید نیازمندیم تا بتوانیم در مسیر پویایی علمی و فرهنگی خود و جامعه مثمر ثمر واقع بشویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت تقویت فضای گفت‌وگو در دانشگاه تأکید کرد و افزود: امروز گفت‌وگوی دانشجو با دانشجو و استاد و همچنین گفت‌وگوی مسئولان دانشکده با خانواده‌ها، بیش‌ازپیش احساس می‌شود و نیازمند توجه و اهتمام به این مسئله است.

آشوبی با تأکید بر ضرورت صداقت در گفتار و رفتار بیان کرد: حفظ فضای راست‌گویی و صداقت در خانواده و محیط دانشگاه برای رشد فردی و اجتماعی لازم و ضروری است.

وی به وجه تمایز دانشگاه انقلابی با یک دانشگاه سکولار اشاره کرد و گفت: ما در کشوری با آرمان‌های بلند و متعالی زندگی می‌کنیم که در بخش آموزش عالی نیز گفتمان جهان‌شمول دارد.

وی با اذعان به اینکه نگاه ما به دانشگاه، نگاهی انقلابی است، افزود: ما دانشگاه را محلی برای نخبه‌پروری، حل مسائل و پیشرفت استان و کشور می‌دانیم و رشد و توسعه در هر جهت برای ما حائز اهمیت است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، انقلاب اسلامی به دانشگاه به‌عنوان مرکز تولید علم، رشد علمی و درنتیجه تأمین‌کننده اقتدار ملی نگاه می‌کند.

آشوبی با بیان اینکه دانشگاه‌ها نسبت به‌پیش از انقلاب، دارای هویت، آرمان، شخصیت، استقلال و افق دید است، گفت: به حول قوه الهی این حرکت صحیح، مستحکم و تحسین‌برانگیز و البته با موفقیت‌های بزرگ با همت و کوشش همه شما بزرگواران محقق خواهد شد.

وی با اشاره به توسعه علوم پزشکی به‌ویژه در مقوله بهداش، بیان کرد: باوجوداین رشته‌ها نباید معضلاتی چون پسماند و لندفیل سراوان را شاهد باشیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13116

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: