رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان عنوان کرد؛

دانشگاه آزاد اسلامی دغدغه اشتغال جوانان را دارد

به گزارش سوما؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی گیلان رتبه نخست فعالیت‌های فرهنگی در کشور را کسب کرده است.

محمد دوستار روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه و خبرنگاران، اظهار کرد: خبرنگاران و رسانه امروزه در عصر فرا اطلاعات نقش بسیار مهم در ایجاد رفتارهای ذهنی مخاطبان دارد.

 

وی با بیان اینکه امروزه مردم بیشترین وقتشان را با داده‌های خبری و رسانه‌ای می‌گذرانند، افزود: رسانه‌ها با انتشار اخبار و اطلاعات، اتلاف وقت و هزینه مردم را تا حد قابل توجهی کاهش داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با بیان اینکه تحمیل سبک زندگی با ابزار رسانه تحقق گرفته است، گفت: تولید محتوا از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه بسیار ارزشمند بوده و موجب جهت گیری رفتاری و اجتماعی در جامعه می‌شود.

لزوم توجه به منزلت و کرامت خبرنگاران

دوستار با تاکید بر لزوم توجه به منزلت و کرامت خبرنگاران، اضافه کرد: خبرنگاران در شکل دهی ذهنی و تغییر رفتار اجتماعی نقش آفرین هستند و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بافت اجتماعی جامعه متشکل از خانواده، جامعه، مدرسه و رسانه است، افزود: رسانه‌ها جایگاه ویژه در تبیین و تغییر نگرش جامعه ایفا می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به فعالیت چهل و اندی ساله این دانشگاه بیان کرد: بخش زیادی از تولید علم و دانش در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است.

دوستار با بیان اینکه ۱۴ واحد دانشگاه آزاد در گیلان فعالیت می‌کند، اضافه کرد: واحد بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در انزلی شروع به فعالیت کرده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی گیلان ۳۷ هزار دانشجو دارد، افزود: این تعداد دانشجو در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان از تحصیل ۵ هزار دانش آموز در قالب مدارس سما در این استان خبر داد و بیان کرد: سه مرکز رشد رشت، انزلی و لاهیجان فعالیت می‌کند که رشت رتبه اول را دارد.

دوستار با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان برجسته است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی گیلان رتبه نخست فعالیت‌های فرهنگی در کشور را کسب کرده است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در کنار فعالیت‌های تخصصی به فعالیت‌های تربیتی، هویتی، مهارتی، پرورشی و فرهنگی می‌پردازد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان، تربیت افراد در تراز اسلامی از دغدغه‌های مهم این دانشگاه برشمرد و بیان کرد: هویت بخشی افراد و تربیت جوانان تراز انقلاب اسلامی مورد توجه است.

دانشگاه آزاد اسلامی دغدغه اشتغال جوانان را دارد

دوستار با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دغدغه اشتغال جوانان را دارد، گفت: مسئله اصلی جامعه امروز اشتغال است و در ابن راستا طرح‌های اشتغالزایی در دانشگاه آزاد اسلامی در حال اجرا است.

وی از راه اندازی ۸ دانشکده مهارتی در گیلان خبر داد و افزود: این تعداد دانشکده مهارتی با نگاه زمینه سازی اشتغال راه اندازی در گیلان شده است و پیش بینی می‌شود هزار نفر به صنعت ارجاع داده شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با بیان اینکه مدرسه عالی مهارت در گیلان راه اندازی شده است، گفت: دوره‌های ویژه مهارتی برای اصناف از سوی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان تشکیل می‌شود.

دوستار از تشکیل مدرسه عالی حکمرانی روستایی در گیلان خبر داد و اضافه کرد: آموزش و تربیت دهیاران از دیگر اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی گیلان است.

وی با اشاره به هتک حرمت به قرآن در برخی کشورها، افزود: مدرسه یادگیری قرآن به زبان انگلیسی در گیلان راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان از پذیرش ۱۵ هزار نفر دانشجوی جدیدالورود در استان خبر داد و بیان کرد: روند پذیرش دانشجو صعودی بوده و پیش بینی می‌شود که تعداد دانشجویان را از ۳۷ هزار دانشجو به ۲۹ هزار و ۵۰۰ دانشجو برسانیم./مهر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12566

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: