به علت ترک فعل و الودگی آب شرب؛

دادستانی علیه مدیران آبفا و شبکه بهداشت رضوانشهر اعلام جرم کرد

سوما نیوز؛ در پی رضوانشهر و مسمومیت دهها نفر شهروندان این شهر ، دادستان رضوانشهر برای مدیران آب وفاضلاب و شبکه بهداشت و درمان شهرستان رضوانشهر به اتهام ترک فعل و عدم نظارت بر حسن انجام کار اعلام جرم کرد.

به گزارش گروه رسانه ای ایران “گرا” به نقل از خبر تالشی؛ دادستان رضوانشهر برای مدیران آب وفاضلاب و شبکه بهداشت و درمان شهرستان رضوانشهر به اتهام ترک فعل و عدم نظارت بر حسن انجام کار اعلام جرم کرد.

هادی نیرومند دادستان شهرستان رضوانشهر با اشاره به ماجرای مسمومیت برخی شهروندان رضوانشهری مشکوک به استفاده از آب‌ آلوده در روز جمعه ۸ تیر ماه گفت: بعداز نمونه‌گیری انجام شده مشخص گردید میزان کلر موجود در آب  شرب شبکه صفر بوده است.

قاضی نیرومند افزود: باتوجه به اینکه کلر زنی و ضدعفونی کردن آب شبکه برعهده اداره آبفا و نظارت مناسب و مستمر برعهده شبکه بهداشت و درمان شهرستان رضوانشهر می‌باشد از طرف دادستانی برای «جعفر کرمی» مدیر اداره آب و فاضلاب و «فردین حق‌پرست» مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اعلام جرم کرد

آبفا و شبکه بهداشت شهرستان رضوانشهر در تمامی بیش از دو هفته گذشته درباره آلودگی آب مناطقی از شهر که گفته می شود به علت شکستگی لوله فاضلاب و نفوذ آن به آب شرب شهروندان موجب مسمومیت نزدیک به ۳۰۰ نفر شد، سکوت کرده بودند و یا اطلاعات درستی به مرکز استان ارایه نمی کردند.

آلودگی و مسمومیت مردم در این شهر به رسانه های بیگانه هم کشیده شد اما مسئولان مربوط در این بخش های باز هم سکوت کردند.

مردم شهر عنوان می کنند: از همان روز اول و مراجعه اولین افراد مسموم به مراکز بهداشتی مشخص بود که نوعی آلودگی از یک ناحیه وارد آب آشامیدنی شهروندان شده است.

شایسته است، مسئولان امر در این مواقع حساس اخبار درست را بدون فوت وقت اعلام و در رسانه های منتشر شود تا در دیگر رسانه ها داخلی یا خارجی مورد سوء استفاده قرار نگیرد و اعتماد مردم هم دچار خدشه نشود.

همین حالا هم اگر چه دیر اما خوب است مدیران استانی و شهرستانی گیلان و رضوانشهر در یک نشست رسانه ای اصل موضوع را شفاف سازی کنند و اجازه ندهند بی اعتماد مردم منطقه بیشتر شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11848

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: