به قلم دکتر علیرضا عرب؛

خط قرمز جدید حزب الله حمله به اهداف مهمتر در عمق اسرائیل

دکتر علیرضا عرب در یادداشت اختصاصی خود برای قدسنا نوشت: تغییر خط قرمزهای حزب الله به ویژه بعد از جنگ سیف القدس در می 2021م، بسیار دقیق و منطقی تنظیم و بر اسرائیل تحمیل شده است.

نمونه آن در ارسال پهبادها به حوزه گازی کاریش در جولای۲۰۲۲م تیر و مرداد ۱۴۰۱ مشاهده شد که هشداری جدی به اسرائیل بود و انعقاد معاهده مرزهای دریایی را تسهیل کرد. بعد از نبرد طوفان الاقصی، در استراتژی حزب الله، حتی المقدور جنگ گسترده با اسرائیل در دستور کار نیست.

طی ۲۸روز از آغاز نبرد طوفان الاقصی و استمرار جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان اعم از کودک و زن در غزه ، حملات راکتی و پهپادی حزب الله صرفا به اهداف نظامی در حدود ۱الی ۲کیلومتری از مرز (خط آبی)محدود شده است و البته حملات سایر گروه های مقاومت فلسطینی از جنوب لبنان به اسرائیل نیز طی این ۲۸روز ادامه داشته است.

اما شاید خط قرمز جدید حزب الله در دفاع از غیر نظامیان مظلوم فلسطینی در غزه، شامل شلیک راکت ها به اهداف “نظامی” بزرگتر و مهمتر در عمق خاک اسرائیل (البته به صورت مدرج و مرحله ای که حتی تا حیفا و تل آویو ) باشد.

طبعاً حمله به مراکز نظامی مهمتر و بزرگتر در عمق خاک رژیم صهیونیستی احتمال آسیب دیدگی غیر نظامیان( البته به ادعای اسرائیلی ها) در شهرهای اسرائیل را به شدت افزایش خواهد داد.

به عبارتی شاید خط قرمز جدید حزب الله لبنان که توسط سید حسن نصرالله اعلام خواهد شد اینطور باشد: اگر حملات وحشیانه اسرائیل به غیر نظامیان فلسطینی در غزه ادامه یابد آنگاه اهداف نظامی بزرگتر و مهمتر اسرائیل در عمق خاک رژیم صهیونیستی (حتی تا حیفا و تل آویو) مورد حمله قرار خواهد گرفت.

همینطور گروه های مقاومت فلسطینی در جنوب لبنان نیز می توانند حملات مرگبارتری را سامان دهی کنند. “و این معادله منطقی و شفاف است”

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13745

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: