»موسسه سوما

شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

خرید حمایتی آثار مفاخر و چهره های برجسته گیلان

به گزارش سوما؛ رضا ثقتی بعد از ظهر سه شنبه در نشست صمیمی استاندار گیلان با مفاخر علمی، فرهنگی، ادبی و هنری استان با بیان اینکه رویکرد دولت سیزدهم تمرکز بر جامعه نخبگانی است، اظهار کرد: فرهیختگان سرمایه جامعه هستند و پرداختن به آنها موجب ارتقای فرهیختگی کل جامعه می‌شود و سرمایه گذاری در این حوزه موجب ارتقای سطح فرهیختگان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه شورای پژوهشی اداره کل ارشاد گیلان پس از ۸ سال تعطیلی مجدداً فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: فعالیت انجمن مفاخر استان گیلان نیز بعد از دو سال وقفه، رونق گرفته و قرار است عمارت آوانسیان به عنوان خانه مفاخر گیلان مرمت شود.

وی با بیان اینکه بحث اعطای درجه هنری مفاخر به جد پیگیری می‌شود، تصریح کرد: خرید حمایتی آثار مفاخر و چهره‌های برجسته با رشد نسبی همراه می‌شود.

ثقتی با اشاره به اعمال سیاست جهت دادن به جشنواره‌های فرهنگی و هنری، گفت: پرداختن به چهره‌های فرهنگی و ادبی استان در دستور کار است و جشنواره میراث ناملموس نیز در همین راستا برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه روزهای خوبی را برای اهل فرهنگ و هنر در دولت سیزدهم پیش بینی می‌کنیم، گفت: برخی وعده‌های خود را تاکنون عملی کرده ایم و امیدواریم با همراهی خود فرهیختگان به اهداف مدنظر دست یابیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=11325

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: