رئیس سازمان چای عنوان کرد

خرید تضمینی بالغ بر ۱۴ هزار تن برگ سبز چای

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان چای، با بیان اینکه از اول اردیبهشت تاکنون بالغ بر ۱۴ هزار تن برگ سبز خریداری و بالغ بر ۳۱۹ تن هم چای خشک تولید شده است، گفت: پیش بینی برداشت ۱۳۰ هزار تنی داریم.

حبیب جهانساز در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به ورود سازمان چای به امر خرید تضمینی برگ سبز، اظهار کرد: ۷۵ درصد خرید برگ سبز چای سهم کارخانجات و ۲۵ درصد سهم دولت است.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی برگ سبز از طریق عقد قرارداد با کارخانجات انجام می شود، تصریح کرد: تاکنون با ۱۶۶ کارخانه عقد قرارداد را انجام دادیم و خرید تضمینی برگ سبز در سال جاری آغاز شده است.

رئیس سازمان چای کشور، با اشاره به آغاز برداشت برگ سبز چای از اول اردیبهشت ماه، تصریح کرد: در پیک برداشت هستیم و تاکنون بالغ بر ۱۴ هزار تن برگ سبز خریداری و بالغ بر ۳۱۹ تن هم چای خشک تولید شده است.

جهانساز، قیمت هر کیلوگرم برگ سبز درجه یک و درجه دو را به ترتیب ۱۳ هزار و ۹۹۰ تومان و ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان دانست و یادآور شد: در قیمت برگ سبز درجه یک رشد ۵۲ درصدی و در درجه دو رشد ۶۲ درصدی داریم.

وی با اشاره به برداشت ۱۱۶ هزار و ۷۰۰ تنی برگ سبز در سال ۱۴۰۱، عنوان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی سال جاری، برداشت بالغ بر ۱۳۰ هزار تن را پیش بینی می کنیم. همچنین سال گذشته بالغ بر ۲۶ هزار و ۷۰۰ تن چای خشک تولید شده که پیش بینی ما برای سال جاری بالغ بر ۳۰ هزار تن است.

رئیس سازمان چای، با بیان اینکه حذف ارز دولتی برای واردات چای حمایت از تولید داخلی این محصول کشاورزی است، اضافه کرد: سال گذشته از محل صندوق توسعه صنعت چای ۴۷ میلیارد تومان در قالب سرمایه در گردش به باغداران و کارخانجات پرداخت کردیم.

وی همچنین از اعطای تسهیلات ارزان قیمت با بازپرداخت سه ساله به چایکاران جهت اصلاح و بهزراعی و هرس باغات و خرید ماشین آلات کشاورزی خبر داد و گفت: این تسهیلات برای چایکاران چهار درصد و برای کارخانجات هفت درصد است./ایسنا

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11658

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: