استاندارگیلان در صبحگاه مشترک نیروی دریایی رشت:

حضور نیروی دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس و دریای خزر مقتدرانه است

استاندار گیلان گفت: حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر مقتدرانه است و در خلیج فارس نیز حرکات ناوهای آمریکایی تحت کنترل نیروهای ما است.

استاندار گیلان گفت: حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر مقتدرانه است و در خلیج فارس نیز حرکات ناوهای آمریکایی تحت کنترل نیروهای ما است.

دکتر اسدالله عباسی به مناسبت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی در صبحگاه مشترک نیروی دریایی در مرکز آموزش‌های تخصص‌های دریایی حضرت باقرالعلوم(ع) رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان و سالروز نیروی دریایی و هفته بسیج، اظهار کرد: همچنین سال گذشته شاهد بودیم که ناوگروه ۸۶ در ماموریت‌های خود دلاورانه در دریاهای آزاد جهان حضور یافت و خیلی از کارشناسان باور نداشتند که این موفقیت حاصل شود و مات و مبهوت شدند.

وی افزود: اما دلاورمردان نیروی دریایی طوری این مسیر را طی کردند که حتی کوچکترین اتفاق و حادثه‌ای در این مسیر ایجاد نشد که این امر اقتدار نظام جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس نظام جمهوری اسلامی در آب‌های آزاد نشان از اقتدار و فرهنگ ایران اسلامی در جهان است که شما دلاورمردان به خوبی توانستید این کار را انجام دهید.

دکترعباسی اضافه کرد: دلاورمردان نیروی دریایی در عرصه‌های مختلف خوش می‌درخشند و هفتم آذر ماه نیز یادآور شجاعت، شهامت و رشادت های جمعی از دریادلانی است که ایستادگی و مقاومت بی‌نظیری داشتند.

وی بیان کرد: بی‌شک تاثیرگذارترین و بزرگترین عملیات نیروی دریایی، عملیات مروارید بود که اقتدار و قدرت نظام جمهوری اسلامی را در دریای نیلگون خلیج فارس نشان داد که دلاورمردان نیروی دریایی در ناوچه پیکان به فرماندهی شهید سرافراز احمدابراهیم همتی، مقاومت و ایستادگی ستودنی را از خود نشان دادند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: در طول دفاع مقدس علی رغم تحریم‌های ظالمانه از ظرفیت‌هایی که داشتیم به خوبی استفاده کردیم و در شرایط کنونی نیز باید توانمندی‌های رزمی خود و نیروهای مسلح مقتدر را بیش از پیش تجهیز کنیم.

دکتر عباسی به مردم مظلوم فلسطین و جنایات رژیم غاصب صهیونیستی نیز اشاره کرد و گفت: امروز شاهدیم که استکبار جهانی با لشکرکشی و بکارگیری مدرنترین سلاح‌ها، زنان و کودکان بی دفاع فلسطین و غزه را به خاک و خون می‌کشد؛ کودکانی که در شرایط ویژه بودند اما به شهادت رسیدند و این رژیم غاصب صهیونیستی حتی آب را بر روی مردم بست که این امر یادآور کربلا و شیب ابی طالب است و دستان پلید استکبار جهانی نیز با این جنایات بیش از پیش نمایان شد.

خیرمقدم توسط امیر فرماندهی آموزش تخصص های دریایی حضرت باقرالعلوم (ع) نداجا رشت، قرائت متن پیام تبریک امیر فرماندهی نداجا به مناسبت هفتم آذرماه سالروز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی، اهدای جوایز و لوح تقدیر به کارکنان و پرسنل وظیفه نمونه آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) رشت و مراسم رژه از دیگر برنامه‌های این صبحگاه مشترک بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13553

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: