مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان :

جشنواره نیشکر در کلسر صومعه سرا برگزار شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از برگزاری اولین جشنواره نیشکر در این شهر خبر داد و گفت: این جشنواره جمعه اول دی‌ماه در سالن ورزشی شهید جلال رضایی روستای کلسر بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان دکتر ولی جهانی با اعلام این خبر اظهار کرد: جشنواره نیشکر (سیاه شکر) ساعت ۱۵ تا ۲۰ اول دی‌ماه در سالن ورزشی شهید جلال رضایی روستای کلسر بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان احیای آداب و رسوم، صنایع دستی، فرهنگ و آیین های گذشته در این شهرستان را یکی از اولویت های این اداره برشمرد و خاطرنشان کرد: جشنوراه های بومی و محلی، سنتی و غذاهای محلی و همچنین آداب و رسوم گذشته در سطح شهرستان صومعه سرا در سال های اخیر برگزار شده است.

رئیس میراث فرهنگی شهرستان صومعه سرا در ادامه با بیان این که این جشنواره شامل برنامه‌ها و غرفه‌های متعدد است، افزود: عرضه محصولات صنایع دستی، فروش محصولات بومی و محلی، نیشکر پزی نمادین، اجرای گروه آئینی و موسیقی سنتی، تقدیر از دهیاران و کشاورزان از جمله این برنامه‌هاست و همچنین از لوح ثبت نیشکر در فهرست میراث ناملموس کشور هم رونمایی می‌شود.
او ادامه داد: قصد داریم با برگزاری چنین جشنواره‌هایی در بخش مرکزی علاوه‌بر افزایش سطح زیر کشت محصولات بومی و محلی و عرضه مستقیم محصولات بومی و محلی، ظرفیت‌های مختلف روستاها را معرفی کنیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13983

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: