مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان:

جذب امین، آینده سازمان اوقاف است/ افزایش امنای موقوفات گیلان به ۳۷ نفر

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت امین، آینده سازمان اوقاف است گفت: تا پایان سال تعداد امنای موقوفات گیلان به ۳۷ نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان در دیدار با امنای موقوفات گیلان که در سالن اجتماعات اوقاف استان در رشت برگزار شد، گفت: هدف از تعیین امین برای موقوفات حفظ و حراست از موقوفات و رشد و ارتقاء بهره‌وری موقوفات بوده و لذا با استفاده از ظرفیت‌های مردمی تحقق می‌یابد.
وی اظهار داشت: تعیین امین برای موقوفات با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی که در ماده ۵ قانون تشکیلات و اختیارات سازمان اوقاف و امور خیریه تعبیه شده است انجام می‌شود.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: متولی و امین موقوفه اول باید نسبت به حفظ وقف اقدام کند و سپس بهره برداری لازم را در قالب طرح های اقتصادی خوب و به روز داشته باشد.
وی تاکید کرد: حفظ موقوفات، حفظ دین و دیانت مردم است.
تدینی خاطرنشان ساخت: موقوفاتی مانند موقوفه فخرالدوله لشت نشا با نیت دارو و درمان داریم که اگر از سوی متصرفان به وقف عمل شود و اجاره موقوفات پرداخت شود یک بیمارستان باید در لشت نشا ساخته شود که مردم رایگان درمان شوند.
وی تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت امین، آینده سازمان اوقاف است.
وی با بیان اینکه روحیه خیرخواهی در مردم وجود دارد، گفت: اگر موقوفات‌ احیا شود ما فقیری در کشور نخواهیم داشت.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: امین، استفاده از از ظرفیت مردم‌ برای اداره و احیای موقوفات است.
گفتنی است ۲۶ امین با اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان در احیای موقوفات و امور اجارات، ثبتی و حقوقی موقوفات استان همکاری دارند که تا پایان سال این تعداد به ۳۷ نفر افزایش پیدا خواهد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13919

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: