تیمار و رهاسازی «سارگپه» و «باکلان بزرگ» کپی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماسال از تیمار و رهاسازی یک بهله سارگپه و یک قطعه باکلان بزرگ در زیستگاه‌های طبیعی این شهرستان خبر داد.

حمید سلطان‌خواه رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماسال در حاشیه  رهاسازی «سارگپه» و «باکلان بزرگ» در جنگل ماسال اظهار کرد: در پی گزارش اهالی ساکن در مناطق ماسال، نسبت به ورود یک بهله سارگپه و یک قطعه پرنده باکلان بزرگ در محوطه حیاط منزل مسکونی ۲ نفر از اهالی، بلافاصله مأموران یگان حفاظت این اداره، در محل حاضر و اقدامات لازم جهت زنده‌‎گیری یک بهله سارگپه و یک قطعه باکلان بزرگ را انجام دادند.

سلطان‌خواه با اشاره به دلایل حضور پرندگان کم یاب در نزدیکی شهرها بیان کرد: شرایط توپوگرافی، تهدیدات زیستی، کمبود آب و غذای کافی در زیستگاه‌های طبیعی سبب می‌شود تا حیات‎ وحش جهت تهیه غذای روزانه خود به حوزه شهر و روستاهای پیرامون، حضور یابند و ناخواسته مهاجرت و زیست کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماسال با تقدیر از احساس وظیفه و حس انسان دوستانه دوستداران حیات وحش گفت: خوشبختانه  این پرندگان پس از تیمار و اطمینان از سلامت آن‌ها، توسط ماموران یگان حفاظت و با همراهی دوستدار محیط زیست در زیستگاه طبیعی شهرستان رهاسازی شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=16127

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: