»موسسه سوما

پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

تولید ۱۳۰ هزار تنی محصول کیوی در تالش

به گزارش سوما؛ فرماندار تالش با بیان اینکه ایران با داشتن رتبه چهارم در تولید کیوی و شهرستان تالش رتبه اول در استان گیلان را داراست، به محوری بودن شهرستان در تولید این محصول تاکید و از تولید ۱۳۰ هزار تنی این میوه در سال جاری خبرداد.

کیا عاشوری در جلسه بررسی محصول میوه صادراتی کیوی که با حضور جمعی از کیوی کاران و صاحبان سردخانه‌های شهرستان ضمن تاکید بر جلوگیری از متضرر شدن فروش محصول کیوی گفت: با توجه به وجود ظرفیت مناسب سردخانه‌ها در سطح شهرستان برای محصول کیوی کشاورزان مشکلی در تولید و حفظ این میوه نخواهند داشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه ایران با داشتن رتبه چهارم در تولید کیوی و شهرستان تالش رتبه اول در استان گیلان را داراست، به محوری بودن شهرستان در تولید این محصول تاکید و از تولید ۱۳۰ هزار تنی این میوه در سال جاری خبرداد.

عاشوری در ادامه خطاب به سردخانه داران به همراهی این صنف در حفظ محصولات کشاورزان توصیه کرد و گفت: انتظار می‌رود صاحبان ۴۴ واحد سردخانه در سطح شهرستان با داشتن ظرفیت ۱۰۰ هزار تنی نهایت همکاری را در حفظ این محصول ارزشمند داشته باشند.

فرماندار تالش در ادامه افزود: در سال گذشته شهرستان تالش تا ۱۵ آبان ۱۰ هزار تن صادارت محصول کیوی را داشته که این رقم در سال جاری به ۱۶هزار تن و به افزایش بیش از ۵۰ درصدی یافته است.

فرماندار عنوان کرد: شهرستان تالش با دارا بودن ۴۵۰۰ هکتار باغ کیوی و اشتغال بیش از ۳۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم نقش بسزایی در اقتصاد این کشور دارد و مستلزم حمایت همه جانبه مسئولین استانی و کشوری را دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=12233

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: