از ابتدای امسال تاکنون انجام شد؛

توزیع ۱۰ هزار جعبه تخم نوغان در کشور

به گزارش سوما؛  رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با اشاره به توزیع ۱۰ هزار جعبه تخم نوغان کشور از ابتدای امسال تاکنون گفت: پرورش پاییزه در ۶ استان انجام می شود.

 

عدیل سروی زرگر  با بیان اینکه پرورش پاییزه نوغان اظهار کرد: در حال حاضر در شش استان پرورش پاییزه نوغان در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا کنون ۱۰ هزار جعبه تخم نوغان تولید و در کشور توزیع شده است، تصریح کرد: استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و زنجان شش استانی هستند که نوغان پاییزه را پرورش می‌دهند.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور پرورش کرم ابریشم در سال‌های اخیر دوباره در استان گیلان رونق گرفته است، اظهار کرد: امسال در پرورش پاییزه ۱۹۰ جعبه تخم نوغان در میان نوغانداران گیلانی توزیع شده است.

وی با بیان اینکه این تعداد جعبه تخم نوغان در دو مرحله در استان گیلان توزیع شده است، گفت: پیش بینی شده امسال نوغانداران گیلانی ۳ هزار و ۸۰۰ تن پیله‌تر ابریشم برداشت کنند.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با اشاره به اینکه این میزان ۳۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است، افزود: گیلان با این افزایش، رکورد تولید ۱۴ سال گذشته را می‌زند.

وی با بیان اینکه گیلان تولید کننده یک سوم ابریشم کشور است، افزود: تولید پیله ابریشم در سطح کشور طی سال‌های گذشته از ۹۸۰ تن به ۱۷۵۰ تن افزایش یافته و سهم گیلان از ۴۰۵ تن به ۵۷۰ تن رسیده است.

سروری زرگر با اشاره به افزایش تعداد نوغانداران از ۷۵۰۰ خانوار به ۱۰ هزار خانوار تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته و افزایش قیمت خرید پیله تر در بازار زمینه رونق دوباره این صنعت را فراهم کرده است.

کد خبر ۵۵۹۶۱۳۷

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10645

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: