با اختصاص از محل اعتبارات فروش حامل‌های انرژی :

توزیع بیش از ۴۰۰ اقلام و تجهیزات کشاورزی در هنرستان‌های گیلان

به گزارش سوما؛ به گفته معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان ۴۱۰ قلم انواع تجهیزات فنی با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ۲ درصد فروش حامل‌های انرژی (نفت و گاز) بر حسب نیاز‌های مناطق مختلف آموزش و پرورش استان خریداری و به ۲۰۰ هنرستان کاردانش و فنی و حرفه‌ای استان ارسال شد.

جابر عباسی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان  با اشاره به ارسال بیش از ۴۰۰ اقلام تجهیزات کشاورزی به هنرستان‌های گیلان اظهار کرد: ۴۱۰ قلم انواع تجهیزات فنی با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ۲ درصد فروش حامل‌های انرژی (نفت و گاز) بر حسب نیاز‌های مناطق مختلف آموزش و پرورش استان خریداری و به ۲۰۰ هنرستان کاردانش و فنی و حرفه‌ای استان ارسال شد.

وی با تأکید بر لزوم توجه به آموزش رشته‌های فنی در هنرستان‌های گیلان، گفت: هدف از ارسال این تجهیزات فنی را توسعه و تجهیز هنرستان‌ها برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در یادگیری رشته‌های آموزشی فنی است.

به گفته معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان، تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی، صنایع چوب، جوشکاری، طراحی و دوخت، تأسیسات، برق، مکانیک خودرو، ساختمان و مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده از جمله تجهیرات ارسالی به هنرستان‌های گیلان است.

عباسی با بیان اینکه تجهیزات کشاورزی متناسب با نیاز هر منطقه در بین هنرستان‌ها توزیع شده است، افزود: نحوه توزیع این تجهیزات در مدارس بر عهده ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق قرار گرفته است.

وی همچنین از فعالیت بیش از ۳۰۰ هنرستان در گیلان خبر داد و گفت: ۳۳ هزار هنرجوی گیلانی در ۱۳۴ هنرستان فنی و حرفه‌ای و ۱۷۶ هنرستان کاردانش درس می‌خوانند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13122

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: