مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

توجه به مردمی‌سازی فرهنگ با تمرکز بر شبکه‌سازی حلقه‌های میانی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان بر ضرورت توجه و اهتمام به مردمی‌سازی فرهنگ با رویکرد ساختارسازی و تمرکز بر شبکه‌سازی حلقه های میانی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ امیرحسین طاهری در جلسه شورای اداری این اداره کل که با حضور معاونان ستادی و مدیران اداره های ارشاد شهرستان ها برگزار شد، بر ضرورت برنامه ریزی برای تقویت هویت دینی، ملی و بومی و نیز معرفی و بزرگداشت مفاخر تأکید کرد.

وی تحکیم بنیان خانواده و توجه به موضوعات جوانی جمعیت، عفاف و حجاب، سبک زندگی ایرانی اسلامی، اتحاد ملی ، نشاط اجتماعی، امیدآفرینی و آسیب های اجتماعی در برنامه ریزی های فرهنگی و هنری را مورد تأکید قرار داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: انتظار دارم به محتواهای فرهنگی هنری در فضای مجازی و اهتمام به تولیدات فرهنگی و محتوامحوری و توجه به رویکرد زیست بومی اولویت داده شود.

وی اهتمام به جهاد تبیین با استفاده از ظرفیت های فرهنگی، هنری، دینی و قرآنی با اولویت فضای مجازی در گروه های سنی کودکان و نوجوانان را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: باید نسبت به تربیت و توانمندسازی هنرمند متعهد و مردمی در تراز انقلاب اسلامی و متناسب با گام دوم انقلاب همت گمارده شود.

طاهری با اشاره به اهمیت مردمی‌سازی فرهنگ با رویکرد ساختارسازی و تمرکز بر شبکه سازی حلقه های میانی ازجمله کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خاطرنشان کرد: برای ارتقاء فعالیت های فرهنگی و هنری، رویکردهایی همچون محرومیت زدایی، عدالت فرهنگی و تمرکززدایی و تخصصی کردن تشکل های مردمی دنبال شود.

وی با تشریح سیاست ها و برنامه عملیاتی طرح قرارگاه شهید آوینی؛ رعایت عدالت فرهنگی، محرومیت‌زدایی و توزیع متوازن در سطح استان در سایه برنامه ریزی با خرد جمعی، به کارگیری و مشارکت دستگاه ها و نهادها، جریان ها و هسته های فرهنگی ، هنری فعال و چهره های تأثیرگذار استانی را از اصول این طرح عنوان کرد.

طاهری ریل گذاری فعالیت های موثر و جریان ساز و اهتمام به تحقق این رویکرد برای تقویت بنیه فرهنگی استان ها را شاخص ترین هدف غایی طرح قرارگاه شهید آوینی ذکر و حمایت از مجموعه فعالان، تولید و انتشار مطابق با اولویت های این طرح را اعلام کرد.

توجه به اقدامات انجمن‌های زیرمجموعه ارشاد و جهت دهی به فعالیت های آنها مطابق با سند تحول استانی از دیگر مواردی بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این جلسه بر آنها تأکید کرد.

سرپرستان معاونت های فرهنگی و رسانه ای و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان و مسئول صندوق اعتباری هنر گیلان نیز در این جلسه به بیان موضوعات مرتبط با حوزه های کاری خود پرداختند.

هریک از مدیران اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها هم دیدگاه های خود مطابق با دستور جلسه شورای اداری استان را بیان داشتند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13796

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: