مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان:

میراث‌فرهنگی گیلان با دانشگاه آزاد لاهیجان تفاهمنامه امضا کردند

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی گیلان با دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان ولی جهانی ۲۲ اسفند در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان گیلان با دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان گفت: هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه استفاده بهینه از توانمندی‌ها، امکانات موجود و زمینه‌های علمی مشترک و همچنین ایجاد گسترش همکاری‌های علمی، تحقیقاتی، آموزشی و کاربردی طرفین است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎‌دستی استان گیلان افزود: همکاری در امور آموزشی، ترویجی، علمی و پژوهشی در زمینه‌های توسه صنایع‌دستی با محوریت بامبو بافی از موضوعات اصلی این تفاهم‌نامه است.

جهانی حفظ میراث‌فرهنگی استان و انتقال آن به نسل آینده را ضروری دانست و گفت: حفظ میراث فرهنگی گذشتگان و انتقال آن به نسل آینده یکی از وظایف اصلی ما است. آموزش، معرفی و آگاه ساختن نسل‌های مختلف با فرهنگ و سنت‌های بومی بهترین راه برای حفظ آن است.

او اضافه کرد: این تفاهم‌نامه به مدت ۲ سال اعتبار دارد. امضا و اجرای چنین تفاهم‌نامه‌هایی در توسعه و ترویج صنایع‌دستی و نیز ارتقای توان و سواد هنرمندان و فعالان حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=16317

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: