رئیس اداره آموزش و مشارکتهای مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان؛

تبیین اهمیت خاک در مدارس برای دانش آموزان دبیرستان دخترانه فلسطین و دبستان پسرانه پیام در رشت

رئیس اداره آموزش و مشارکتهای مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان از برگزاری کارگاه آموزشی اهمیت خاک و نحوه حفاظت از آن در 2 مقطع دبیرستان و ابتدایی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک رشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، الهه کلانتری با اعلام این خبر گفت: در کشور ما با توجه به خشکسالی های اخیر، از دست رفتن حجم قابل توجهی از خاک های کشاورزی در اثر سیل و عوامل طبیعی، بحران پیش آمده، فرونشست زمین و نابودی اراضی کشاورزی در برخی از مناطق، مسئله خاک بسیار حائز اهمیت بوده و امنیت غذایی را به شدت تهدید می نماید.

الهه کلانتری در ادامه بیان داشت: به همین جهت با همکاری مدارس استان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،آموزش هایی در راستای آگاه سازی دانش آموزان، برنامه ریزی و با همکاری اداره آب و خاک اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان در حال انجام میباشد. وی در ادامه گفت: آگاه سازی دانش آموزان یکی از بهترین راه ها برای حفاظت از خاک است چرا که آن ها می توانند نقش تاثیرگذاری را در خانواده و آینده جامعه  ایفا کنند.

در این کارگاه آموزشی کارشناسان اداره آب و خاک اداره کل حفاظت محیط زیست، سمانه قربانی و علی همراز درخصوص راههای حفاظت از خاک، روش های جلوگیری از فرسایش خاک، اثرات فرسایش، نقش پوشش گیاهی، ذخیره آب در خاک، آلودگی های خاک، چگونگی تشکیل خاک … را برای دانش آموزان تشریح کردند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14703

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: