سید حسین رضویان، عضو شورای رشت؛

تا کنون از یکایک شهرداران حمایت کرده ام زیرا سبب اصلی حل نشدن مسائل رشت را عدم ثبات مدیریت میدانم

به گزارش سوما؛ سید حسین رضویان، عضو شورای اسلامی شهر رشت در گفتگوی اختصاصی با ایران ۱۴۴۴ گفت: نظر من و برخی دیگر از اعضای شورا بر این استوار است که در آینده امور به نحوی مدیریت شود که حریم شورا حفظ شده و شهرداری انتخاب شود که مورد نظر همه اعضای شورا باشد و از پدید آمدن اختلافاتی که در گذشته موجب تالم خاطر همشهریان عزیز شد جلوگیری شود.

در ادامه بحث مطالبه گری مان با دعوت از سید حسین رضویان عضو محترم شورای شهر رشت به دفتر سرپرستی روزنامه ایران در گیلان با او هم صحبت شدیم که خوانش این گفتگو را خالی از لطف نمی دانیم و به شما هم توصیه می کنیم تا پایان گفتگو با ما همراه باشید.

مقدمه: لطفا در ابتدا گپ و گفتی با مردم عزیز داشته باشید تا به پرسش های اصلی برسیم.

بسم الله الرحمن الرحیم / بسیار خوشحالم که در مجموعه وزین روزنامه ایران سرپرستی استان گیلان حضور دارم و اینکه می توانم با رشتوندان عزیز از این دریچه سخنی بگویم موجب مباهات است.

سوال: بحث انتخاب شهردار بحث داغ این روزهاست اگر امکانش هست یک گزارش مفید مختصری در مورد این چند روز ارائه بفرمایید؟

در این بازه زمانی که از شورای ششم گذشت اتفاقات متعددی پیرامون موقعیت شهرداران شهر رشت رخ داد و لازم است این مطلب را در همین ابتدا عرض کنم که بنده از همه افرادی که در این شهر عهده دار مسئولیت شهرداری بودند به سهم خویش حمایت کردم و سبب این حمایتها این است که من از این موضوع آگاهم که اگر تا کنون مسائل شهر رشت حل نشده سبب اصلی آنست که در یک بازه زمانی ۱۰ ساله قریب به ۱۸ نفر عهده‌دار شهرداری رشت بوده اند و وقتی مدیریت از ثبات برخوردار نباشد امور در امتداد یکدیگر به نتایج مناسب نمی رسند.

سید حسین رضویان بنا بر آن چه که در انتخابات به مردم قول داد که در شورا تلاش می کند تا ثبات مدیریت را در شهر رشت حفظ کند، در این عمر از شورا رفته به این تعهد عمل کرده و در حفظ ثبات مدیریت شهری کوشید.

البته مناسب میبینم این را هم بگویم به محض اینکه حکم آقای علوی توسط رئیس محترم شورا اعلام شد همان شب با ایشان و دیگر اعضای شورا تماس گرفتم و به آنها اعلام کردم که من در اختلاف نیستم و به سمت انتخاب شهردار جدید برویم و در این بار شهرداری انتخاب شود که در مدت زمانی کوتاه برخی از اعضا با او به مشکل بر نخورند و درگیر طرح سئوال و استیضاح نشوند.

سوال: ارتباط بین اعضای شورا با هم به چه صورتی است؟

باید عرض کنم من یک عضو از ۱۱ عضو شورا هستم و یک گزارش عملکرد شخصی میتوانم ارائه کنم و یک گزارش عملکرد جمعی و در گزارش عملکرد شخصی ام کنش و واکنش من نسبت به موضوعات در این مسئله ای که شما فرمودید حتی در اوج اختلافات شورا من از اینکه احترام همکارانم را حفظ کنم فروگذار نکردم و حتی وقتی رای به نفع آقای علوی آمد و به قول شما من در دسته ۴ نفره بودم با تک تک اعضای شورا تماس گرفتم به ایشان گفتم که گمان نکنید که با این رای شما مهجور هستید و قرار است اتفاق خاصی بیفتد و همه با هم باید شهر را بسازیم. ارتباطی که میان من و مابقی اعضای شورای شهر برقرار بوده همیشه بر مبنای احترام متقابل بوده اما اینکه بخواهم بگویم در عملکرد جمعی همه چیز گل و بلبل بوده یا هست قطعا برای مردم باور پذیر نیست و قطعا اختلاف‌ نظرها وجود داشته اما آنچه که امروز من در شورا میبینم اینست که در این زمینه یک اکثریت غالبی در شورا به این نتیجه رسیده است که می‌بایست با دور اندیشی و هم افزایی برای انتخاب شهرداری مناسب کوشید تا از رقم خوردن اتفاقات گذشته جلوگیری کرد.

سوال: در مورد بودجه سال آینده ممکن است توضیحاتی بفرمایید؟

در خصوص بودجه شهر رشت باید عرض کنم که بودجه مانیفست و چراغ راه مدیریت شهر است و این که امروز گفته میشود بودجه شهر رشت برای سال ۱۴۰۲ رقم معادل سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است این نه اینکه شهر رشت برای انجام کارهای عمرانی و خدماتی خود دارای پولی به این مبلغ است بلکه این رقم یک تناسبی از مجموعه درآمد شهر و هزینه های شهر است که امور عمرانی و خدماتی و هزینه های عمومی و اداری را دربر می‌گیرد. البته همیشه گوشه ذهن این را مدنظر دارم آیا بر اساس نرخ تورم این حدود و ثغور تکافوی نوسازی این شهر و سوق دادن آن به سمت کهکشان توسعه را خواهد داد؟

نمیتوانم از این بگذرم که در کمتر از یک دهه گذشته و در پایان دوره مدیریت یک شهرداری که بسیاری از اقدامات نوسازی شهر مربوط به همان دوران است رقم بودجه یک هزار و ۵۰ میلیارد تومان نوشته شده است با برخی از کارشناسان در این خصوص صحبت کردم اعتقادشان بر این است اگر قرار است کاری شبیه به آن دوران در شهر اتفاق بیفتد بودجه سال آتی میبایست ده هزار میلیارد تومان نوشته می شد اما در نظارت بر نگارش بودجه جمیع جوانب و شرایط توسط کمیسیون مربوطه مورد توجه قرار می گیرد که از مهمترین آن توانایی خلق چنین رقمی توسط نهاد مدیریت شهر است.

سئوال: در طی یک سال اخیر اختلافی که وجود داشت در بحث انتخاب شهردار و رفتن و آمدن شهردار و سرپرست شهرداری مردم شهر رو دلگیر کرده و واقعیت مطلب این است که شهر در این ایام دچار عدم ثبات مدیریت بوده و ما این را در چهره شهر کاملا می بینیم و افرادی هم که در راس کار قرار گرفتند دنبال خدمت رسانی بودند و این هم بر کسی پوشیده نیست اما با توجه به روند فعالیتی شورا، آیا به نظر شما برای سال ۱۴۰۲ ما می توانیم شاهد شورای مقتدر و همگن باشیم برای برای اینکه وضعیت شهر از حالت ولنگاری در بیاد؟

در ابتدا من این تعهد را به مردم عزیز میدهم که سید حسین رضویان در این مسیری که شما فرمودید بیش از پیش از خویش گذر کرده و بیش از هر زمان دیگری کوشایی و تلاش به خرج دهد برای اینکه شورا برای شهر رشت از آرامش برخوردار باشد. نظر من و برخی دیگر از اعضای شورا بر این استوار است که در آینده امور به نحوی مدیریت شود که حریم شورا حفظ شده و شهرداری انتخاب شود که مورد نظر همه اعضای شورا باشد و از پدید آمدن اختلافاتی که در گذشته موجب تالم خاطر همشهریان عزیز شد جلوگیری شود.

و کلام آخر:

از دعوت شما بسیار ممنونم، از مردم عزیز هم به خاطر لطف و بزرگمنشی که دارند تشکر می‌کنم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11691

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: