دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات گیلان خبر داد:

تایید صلاحیت بیش از ۶۰ درصد داوطلبان نمایندگی مجلس در هیات‌های اجرایی گیلان

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات گیلان امروز گفت: با پایان یافتن مهلت قانونی بررسی صلاحیت داوطلبان داوزدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در استان گیلان از ۶۸۵ نفر داوطلب ۴۴۶ نفر تایید صلاحیت شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات گیلان امروز گفت: با پایان یافتن مهلت قانونی بررسی صلاحیت داوطلبان داوزدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در استان گیلان از ۶۸۵ نفر داوطلب ۴۴۶ نفر تایید صلاحیت شدند.

 

جواد شفیعی ثابت افزود: براساس استعلام از مراجع ۵ گانه و به استناد ماده ۶۰ قانون و بررسی در محل، با نظر هیات‌های اجرایی ۱۱ حوزه انتخابیه گیلان، ۷۶ نفر صلاحیت شان تایید نشد و ۱۵۰ نفر هم نداشتن احراز صلاحیت دریافت کردند.

 

وی با بیان اینکه ۱۳ نفر هم تا این مرحله اعلام انصراف کردند، گفت: صلاحیت ۶۶ درصد داوطلبان در گیلان برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیات‌های اجرایی تایید شده است.

 

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان تصریح کرد: روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیات‌های اجرایی به اتمام رسیده و نتایج تا فردا کتبی به داوطلبان اعلام خواهد شد.

 

جوادشفیعی ثابت افزود: داوطلبان معترض به تایید نشدن یا نداشتن احراز صلاحیت، ۲ روز فرصت دارند با مراجعه به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه، درخواست اعتراض کنند و فرمانداران نیز موظف به پاسخ هستند.

 

وی همچنین گفت: داوطلبان معترض باید در مرحله بعدی، از ۲۳ تا ۲۶ آبان مستندات احراز صلاحیت خود را به هیات نظارت استان تحویل دهند، تا در یک بازه ۵۰ روزه، بررسی‌های دوباره انجام شود.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13408

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: