تاکید دستگاه قضا گیلان برحمایت هرچه بیشتر واحدهای تولیدی و کشاوزری

به گزارش سوما؛ رئیس کل دادگستری گیلان امروز به همراه جمعی از مسوولان قضایی استان برای شرکت در نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم این شهرستان و بررسی روند اجرای چند طرح‌های عمرانی به لنگرود سفرکرد.

 

رییس کل دادگستری گیلان در سفربه لنگرود ابتداددرنشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم ان شهرستان حضور یافت. حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی دراین نشست با تاکید بر حفظ وحدت در جامعه گفت: مسئولان باید با تلاش جهادی علاوه ایجاد نشاط درجامعه وامیدآفرینی روند رسیدگی به مشکلات مردم را سرعت دهند.
وی همچین در ادامه سفرخود به لنگرود از ۳ طرح عمرانی آب بندان ۱۴ و ۴۰ هکتاری کومله لنگرود و کارخانه برنجکوبی این شهرستان بازدید کرد و دستورات لازم برای تسریع روند اجرای این طرح‌های را صادرکرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان نیز با اشاره به اولین بازدید مسئولان قضایی و مدیران ارشد اجرایی از آب بندان ۱۴ هکتاری کومله گفت: دستگاه قضایی چند سال قبل حسب مطالبات مردم منطقه در خصوص مشکلات این آب بندان ورود کرده و شهرداری نیز طرح اصلاح و تعمیر آن را به اتمام رساند و اکنون مورد بهره برداری قرار گرفته است.
احمد آقایی با بیان اینکه آب بندان‌ها مهم‌ترین منبع و مخزن نگهداری آب برای فصول کشاورزی است افزود: آب بندان‌ها در کاهش سیلاب‌ها و مدیریت آب‌های روان و سطحی نقش مهمی دارند و بستری برای جذب گردشگر و رونق اقتصاد و معیشت مردم منطقه محسوب می‌شوند.
وی گفت: در بازدید رییس کل دادگستری استان از آب بندان بزرگ ۴۲ هکتاری کومله شهرداری مکلف شد تا در فرصت زمانی کوتاهی مانند آب بندان ۱۴ هکتاری، اقدامات لازم در راستای لایروبی و اصلاح این آب بندان با نظارت دادستانی شهرستان انجام دهد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان همچنین در بازدید از یکی از برنج کوبی‌های بزرگ لنگرود افزود: این برنج کوبی دارای فرآورده‌های برنجی نظیر روغن سبوس، کاغذ سبوس و بسته بندی سبوس و دیگر فرآورده‌های برنج است که در اقتصاد مردم این منطقه تاثیر بسزایی دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12385

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: