ئیس اداره پارک ملی بوجاق:

تالاب بوجاق میزبان ۱۵ هزار مهمان مهاجر شد

رئیس اداره پارک ملی بوجاق از فرود بیش از ۱۵ هزار پرنده مهاجر آبزی و‌ کنارآبزی در تالاب بین المللی بوجاق کیاشهر خبر داد و گفت: پارک ملی بوجاق به وسعت سه هزار و ۳۴۳ هکتار، همه ساله پذیرای پرندگان مهاجر شمال اروپا و سیبری است

احسان باقری‌پور، رئیس اداره پارک ملی بوجاق  در جمع خبرنگاران با اشاره به مهاجرت پرندگان به این تالاب بین‌المللی اظهار کرد: از آغاز فصل پاییز تاکنون بیش از ۱۵ هزار قطعه پرنده در تالاب بین‌المللی بوجاق کیاشهر فرود آمده‌اند.

وی با اشاره به انواع پرندگان مهاجری که به بوجاق آمدند، افزود: از جمله این پرندگان می‌توان به انواع مرغابی سانان، غاز، قو، پلیکان، آنقوت، تنجه اشاره کرد که البته امسال با توجه به تغییرات دمای هوا این مهمانان کمی دیرتر درپارک ملی بوجاق فرود آمدند.

رئیس اداره پارک ملی بوجاق با تأکید بر غیرمجاز بودن شکار پرندگان در این تالاب گفت: هیچ‌گونه مجوزی برای شکار پرندگان یا دامگذاری در پارک ملی بوجاق صادر نشده است و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

به گفته باقری‌پور، پارک ملی بوجاق به وسعت سه هزار و ۳۴۳ هکتار در منطقه‌ای حفاظت‌ شده در بندر کیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه در استان گیلان واقع شده که همه ساله پذیرای پرندگان مهاجر شمال اروپا و سیبری است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13992

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: