بیش از ۱۰۰ روستای شهرستان رشت فاقد شبکه تلفن ثابت هستند

به گزارش سوما؛  فرماندار رشت با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ روستای این شهرستان فاقد تلفن ثابت هستند، گفت: تا پایان سال جاری ۵۰ درصد روستاها از خدمات مکالمه تلفن ثابت برخوردار می شوند.

حمید رضا امام پناهی صبح پنج شنبه در نشست هم اندیشی و بررسی موانع بهره‌مندی مناسب روستاهای شهرستان از خدمات مخابراتی اظهار داشت: تعطیلی دو ساله مدارس و الزام به آموزش آنلاین دانش‌آموزان، ضعف آنتن دهی تلفن همراه در برخی مناطق و مشکلات ناشی از عدم پوشش شبکه تلفن ثابت را بیش از پیش آشکار ساخت.

فرماندار در رشت با اشاره به آمار قابل توجه سرقت ۷۰ هزار متر کابل مخابراتی از ابتدای سال گذشته تاکنون در سطح شهرستان افزود: علاوه بر هزینه بالای ترمیم خطوط آسیب دیده و دیگر مشکلات ناشی از این امر، دستیابی به توسعه پایدار با وجود عدم برخورداری از شبکه مناسب مخابراتی و اینترنتی امری ناممکن می‌باشد.

وی افزود: بر اثر تکرار سرقت در سطح مناطق مختلف شهرستان رشت و علیرغم ترمیم مستمر و چند باره برخی خطوط، بیش از ۱۰۰ روستای شهرستان فاقد شبکه تلفن ثابت بوده و مابقی روستاها نیز با مشکل مواجه ست.

امام پناهی اضافه کرد: تا پایان سال جاری حداقل ۵۰ درصد روستاها از خدمات مکالمه تلفن ثابت برخوردار بوده و هیچ روستایی محروم از ارائه خدمات اینترنت سیار نباشد.

وی همچنین خواستار هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مرتبط نظیر شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، اداره راه و منابع طبیعی برای تسریع در اجرای این طرح و خدمت رسانی مطلوب به مردم شود.

ضرورت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای برخوردار از اینترنت و تلفن ثابت در روستاها

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به ارائه بسیاری از خدمات دولتی با مراجعه افراد به سامانه‌های اینترنتی اظهار داشت: اختلال در اینترنت و عدم دسترسی مناسب شهروندان به خدمات ثابت مخابراتی، مشکل مشترک تمامی روستاهای شهرستان رشت و نیازمند توجه ویژه مسئولین است.

همچنین در ادامه علی آقازاده نماینده مردم رشت و خمام در مجلس نیز با بیان اینکه با دستبردهای متعدد سارقین به خطوط تلفن و سرقت سیم‌ها، تقریباً هیچ روستایی در سطح شهرستان به طور کامل از پوشش شبکه تلفن ثابت برخوردار نیست.

وی ادامه داد: پوشش اینترنت و دسترسی به شبکه تلفن ثابت از جمله موارد مؤثر در جلوگیری از مهاجرت به شهرها هستند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10671

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: