بیش از ۱۰۰۰ نانوایی‌ در گیلان بازرسی شد

به گزارش سوما؛ صالح محمدی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سامانه سیمبا راه حلی برای مبارزه با گران فروشی است و با استفاده از این سامانه با کسانی که به بهانه‌های مختلف از جمله نوسانات بازار، دست به گران فروشی می‌زنند، برخورد می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از حدود ۸۰۰ مورد بازرسی در بخش کشاورزی خبر داد و افزود: از این تعداد در ۶۱۷ مورد از این پرونده‌ها عدم تخلف احراز شده است.

وی با اشاره به جزئیات بیشتر بازرسی‌های صورت گرفته بیان کرد: در این بازرسی‌ها، ۱۷۵ مورد پرونده مربوط به تخلف صنفی و تعزیراتی و یک مورد پرونده هم صورت جلسه کشف کالا و ارز قاچاق بوده است و ارزش ریالی تخلفات کشف شده ۴ هزار و ۶۲۳ میلیون ریال براورد شده است.

محمدی از ثبت بیش از ۳۰۰ مورد شکایت مردمی در سامانه سیمبای جهاد کشاورزیگیلان خبر داد و اضافه کرد: ۲۵ گروه بازرسی از ابتدای آبان ماه تاکنون هزار و ۷۶ عملیات بازرسی در سطح نانوایی‌ها استان برگزار کرده و در این بازدیدها ۱۶۰ مورد تخلف در نانوایی‌ها ثبت شده است.

وی ادامه داد: ۶۸ مورد کم‌فروشی، ۳ مورد گران‌فروشی، ۶۶ مورد تعطیلی خودسرانه، ۴ مورد عدم رعایت بهداشت، یک مورد عدم نصب نرخنامه، یک مورد تراکنش نامتعارف، ۲ مورد عدم نصب تابلوشناسه و ۱۵ مورد هم عدم رعایت ساعت کار در این بازرسی‌ها ثبت شده است و واحدهای خبازی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13481

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: