رییس کل دادگستری گیلان:

به موجب قانون، مشاورین املاک غیر مجاز پس از اخطار ده روزه پلمب خواهند شد

دومین نشست ساماندهی مشاوران املاک و مستغلات استان گیلان با حضور رییس اتاق اصناف و رییس اداره اماکن فراجای استان و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان ، دومین نشست ساماندهی مشاوران املاک و مستغلات استان گیلان با حضور رییس اتاق اصناف و رییس اداره اماکن فراجای استان و به ریاست  حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان برگزار شد .

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به ضرورت سامان دهی و جلوگیری از اخلال در عرصه معاملات مشاورین املاک و مستغلاتی که فاقد پروانه فعالیت می باشند گفت: پس از اخطار ده روزه واحد‌های فاقد پروانه پلمپ خواهند شد.

وی با بیان اینکه واحدهای دارای پروانه می بایست به سامانه معاملات وزارت راه و شهرسازی متصل گردند اظهار داشت : چنانچه این دسته از واحدها نیز معاملات خود را در سامانه مذکور ثبت ننمایند از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری خواهد شد.
رییس شورای قضایی استان با اشاره به اینکه طبق بررسی های معموله تعداد قابل توجهی از پرونده های حقوقی ناشی از قراردادهای مشاوران املاک است افزود: اقدامات پیشگیرانه ای در راستای ساماندهی این موضوع در دستور کار قوه قضاییه قرار دارد.
وی در پایان دادستان های استان  را موظف نمود تا  بر اماکن فاقد پروانه  صنفی نظارت جدی داشته باشند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13870

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: