رضویان در مراسم بزرگداشت دکتر حشمت:

به شناخت‌شناسی و معرفت شناسی نهضت جنگل پرداخته شود

سوما؛ سیدحسین رضویان عضو شورای شهر رشت گفت: در این سال‌ها ایدئولوژی نهضت جنگل مورد توجه قرار گرفته، کوششی شود تا به معرفت شناسی آن نیز پرداخته شود.

سیدحسین رضویان در مراسم بزرگداشت دکتر حشمت در رشت گفت: به نظر می‌رسد اولین جایی که در دنیا برای تسلط قانون انقلابی رخ داده باشد ایران است و آنهم انقلاب مشروطه.

عضو شورای شهر رشت یادآور شد: در ۱۲۸۵ هجری شمسی فرمان مشروطیت صادر شد اما چون اهداف مشروطه طی سال‌های بعد محقق نشد آزادی خواهانی دست به حرکت‌های اصلاح گرایانه زدند و یکی از آن‌ها میرزا کوچک جنگلی و یارانش بود که در گیلان نهضتی به نام نهضت جنگل را بنیان نهادند.

رضویان افزود: در سال‌های اخیر ایدئولوژی نهضت جنگل مورد توجه قرار گرفته است اما خواستارم کوششی به خرج داده شود تا به شناخت‌شناسی و معرفت شناسی این نهضت نیز پرداخته شود.

عضو شورای شهر رشت در ادامه گفت: با مقدمه‌ای که بیان شد بر دو امر می‌بایست اهتمام ورزیم و آنهم پذیرش و تلاش جهت تسلط قانون بر تمامی شئون زندگی و اینکه خویش را پیامبری اجتماعی بدانیم برای اصلاح جامعه.

رضویان در انتها گفت: امروز سالگرد شهادت دکتر حشمت است و بدین مناسبت هرساله مراسم بزرگداشتی برگزار می‌گردد سال‌ها پیش آن مرد طالقانی در گیلان برای هدفی والا با میرزا یونس استاد سرایی هم پیمان شد و این مراسم بزرگداشت هرساله برپا می‌شود تا بگوییم رشتی و گیلانی قدرشناس است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11837

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: