برگزاری گردهمایی ۳۴۰ زن گیلانی رزمنده در لنگرود

به گزارش سوما؛ مسئول امور زنان دفاع مقدس گیلان از برگزاری هفتمین جشنواره استانی «اسوه های صبر و مقاومت» و نخستین گردهمایی ۳۴۰ زن گیلانی رزمنده خبر داد و گفت: این همایش ۳۰ بهمن برگزار می شود.

سمیه اقدامی در گفت وگویی، از برگزاری هفتمین جشنواره استانی «اسوه های صبر و مقاومت» و نخستین گردهمایی ۳۴۰ زن گیلانی رزمنده خبر داد و اظهار کرد: این گردهمایی ساعت ۹ روز چهارشنبه، ۳۰ بهمن ماه در دانشکده پرستاری و پیراپزشکی لنگرود برگزار می شود. وی با بیان اینکه گردهمایی مذکور با حضور زنان رزمنده استان و خانواده های معظم شهدا برگزار می شود، تصریح کرد: جشنواره «اسوه های صبر و مقاومت» از جمله مهمترین برنامه های حوزه زنان دفاع مقدس کشور در هفته گرامیداشت مقام زن و مادر است که همه ساله در سطح استان ها برگزار می شود.

این جشنواره طی سال های اخیر جنبه بین المللی نیز پیدا کرده و در کشورهای مسلمان همچون لبنان برگزار می شود.

مسئول امور زنان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان هدف از برگزاری گردهمایی زنان رزمنده گیلان را تکریم و تجلیل از شیرزنان حماسه آفرین دیار گیل و دیلم در طول هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: امروز نیز مادران و همسران شهدای مدافع حرم راه شیرزنان سال های انقلاب را ادامه می دهند.

اقدامی با اشاره به مشارکت ۱۲ دستگاه اجرایی استان در گردهمایی ۳۴۰ زن گیلانی رزمنده، تصریح کرد: گردهمایی مذکور زمینه لازم را برای ثبت و ضبط خاطرات زنان رزمنده فراهم می کند. همچنین تقویت روحیه ایثار و حماسه آفرینی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تعمیق خودباوری از دیگر دستاوردهای این گردهمایی است. وی با بیان اینکه نسل جوان و نوجوان نیازمند آشنایی با اسوه های صبر و مقاومت و شنیدن خاطران آنان جهت الگوگیری در سبک زندگی است، گفت: در مراسم مذکور از ۱۵ نفر از مادران و همسران شهدا و زنان رزمنده تجلیل به عمل خواهد آمد.

مسئول امور زنان اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و ارسلان زارع، استاندار را میهمانان گردهمایی مذکور دانست و یادآور شد: جامعه امروز نیازمند آشنایی با مصادیق عملی فرهنگ ایثار و شهادت است و گردهمایی مذکور گام مثبتی در این راستا است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11493

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: