برگزاری رویداد فرهنگی نوجهان در ۷۰۰ مدرسه گیلان

به گزارش سوما؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: همزمان با سراسر کشور رویداد مدرسه ای نوجهان با شعار جهانی نو در افق نوجوان در ۷۰۰ مدرسه استان برگزار شد.

محمد حسین رمضانی در همایش استانی « نوجهان » که در مدرسه دوره دوم متوسطه فرنگیس سلیمانی برگزار شد؛ اظهار داشت: این رویداد مدرسه‌ای نوجهان به صورت هم زمان، در ۲۰ هزار مدرسه متوسطه اول و دوم سراسر کشور برگزار شد. وی ادامه داد: نظم نوین جهانی یکی از مقولاتی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد و محورهای افول ابرقدرت‌ها به‌صورت مشخص آمریکا، انتقال مرجعیت از غرب به آسیا و پرداختن به روحیه مقاومت و ایستادگی در رویداد نوجهان مورد توجه قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تبیین مولفه قدرت خاطرنشان کرد: قدرت در دست دشمن بر ستمگری استوار است اما در نگاه کشورمان بر حمایت از مظلومان جهان به ویژه مردم فلسطیت تعریف شده است. رمضانی در ادامه با تشریح بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: عظمت انقلاب، کارهای انجام شده، برنامه ریزی برای به فرجام رسیدن طرح های پیش رو و همچنین نقش تک تک دانش آموزان در تعالی کشور باید مورد توجه مدیران فرهنگی قرار بگیرد.

گفتنی است رویداد فرهنگی نوجهان بر اساس فرمایشات معظم رهبری که در سال گذشته با دانش آموزان خواستار نقش ایران در نظم نوین جهانی شدند با فعالیت دانش آموزان در برگزاری مسابقه، نمایش، سرود، برپایی نمایشگاه عکس و جلسه سخنرانی برنامه‌ریزی، پیگیری و در مدارس اجرا می شود.

در پایان این مراسم از فعالان فرهنگی و برگزیده مدرسه دوره دوم متوسطه فرنگیس سلیمانی ناحیه دو رشت تقدیر شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13312

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: