مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد؛

برگزاری روز گیلان در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب

به گزارش سوما؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری روز گیلان در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سی‌ام اردیبهشت ماه خبر داد.

رضا ثقتی در گفت وگویی با اشاره به برپایی سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از برگزاری روز گیلان در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سی ام اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: برنامه های متنوع فرهنگی برای این روز در محل نمایشگاه تدارک دیده شده است.

وی بزرگداشت مفاخر ارجمند گیلان ازجمله مرحوم آیت الله بهجت‌فومنی، استاد احمد سمیعی‌گیلانی پدر ویراستاری نوین ایران، دکتر محمد معین، رونمایی از آخرین تألیفات نویسندگان استان، تجلیل از خادمان و ناشران کتاب و نیز تجلیل از نوجوانان و جوانانی که در حوزه کتاب دارای مقام های برجسته هستند را از جمله برنامه های پیش بینی شده مرتبط با روز گیلان در نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: در نمایشگاه کتاب امسال، حدود ۱۰ ناشر از استان به صورت حضوری و حدود ۲۰ ناشر به صورت مجازی شرکت دارند.

سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب از ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مصلی امام خمینی(ره) تهران با شعار «آینده خواندنی است» به‌صورت رسمی بازگشایی شد.

در این دوره ۲۰۰ کتاب‌فروش، ۱۰۰ ناشر خارجی و ۲۷۰۰ ناشر داخلی در دو بخش مجازی و حضوری در این دوره از نمایشگاه شرکت کرده‌اند. کتاب‌فروشان فقط در بخش مجازی این دوره از نمایشگاه فعال هستند.

در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۳۰ میهمان از کشورهای مختلف و ۲۷ کشور در بخش بین‌الملل حضور دارند و به‌طور کلی در نمایشگاه امسال، حدود ۴۰ کشور حاضر هستند. در این دوره بخش بین‌الملل و ناشران خارجی هر دو در رواق شرقی مصلی جانمایی شده اند.

بانک ملی ایران بانک عامل سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. در این دوره افرادی که یارانه نمایشگاه کتاب را دریافت کردند، می‌توانند از آن در بخش حضوری استفاده کنند. خریدارانی که تمایل به دریافت اعتبار خرید و استفاده از آن در بخش حضوری نمایشگاه را دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه نمایشگاه مجازی به آدرس book.icfi.ir در قسمت پروفایل درخواست یارانه اعتباری خود را ثبت کنند.

هزینه پست در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای مخاطبان رایگان است و هزینه ارسال بسته‌های تا وزن دو کیلوگرم برای ناشران، مبلغ ۱۲هزار تومان تعیین‌ شده و ارسال بسته‌هایی با قیمت فاکتور کمتر از ۸۵ هزار تومان برای ناشران رایگان است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11885

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: