برگزاری اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان در ۲۱ دی ماه

به گزارش سوما؛ اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان ۲۱ دی ماه جاری در تالار مرکزی رشت برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان، اسماعیل بلالایی عضو هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان و دبیر هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان در نشست رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان و هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان از برگزاری اختتامیه این جشنواره در ۲۱ دی ماه جاری خبر داد.

اسماعیل بلالایی با اشاره به برگزاری موفق جشنواره ابوذر در سال‌های گذشته اظهار داشت: جشنواره رسانه ای ابوذر به عنوان یک جشنواره مطرح سالیانه، در بین اصحاب رسانه مورد استقبال قرار گرفته است و هر ساله آثار قابل توجهی به دبیرخانه جشنواره ارسال می گردد.

دبیر هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان افزود: مهلت ارسال هشتمین جشنواره ابوذر امسال به دلیل استقبال اصحاب رسانه تا ۳۰ آذر ماه تمدید شد و پس از دریافت ، آثار دسته بندی و برای بررسی و داوری ارسال شده اند. وی گفت: امسال تصمیم بر آن شده است که داوران جشنواره از خارج استان باشند و اسامی داوران در آینده اعلام خواهد شد.

سرهنگ پارسا رئیس بسیج رسانه گیلان نیز در این نشست عنوان کرد: ۲۱ دی مصادف با سالروز شهادت شهید «غلامرضا رهبر»، خبرنگار دفاع مقدس و تاسیس سازمان بسیج رسانه به عنوان نوپاترین قشر از اقشار بسیج است که به همین مناسبت، اختتامیه جشنواره  در این روز در نظر گرفته می شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه برگزاری جشنواره های رسانه ای با هدف تولید آثار و ارتقای سواد رسانه برگزار می شود، گفت: جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان امسال به ایستگاه هشتم خود رسیده است و انتظار می رود که برگزاری این جشنواره نقش بسزایی در ایجاد انگیزه در اصحاب رسانه برای تولید آثار ارزشمند و تاثیر گذار داشته باشد.

پارسا اذعان داشت: در شرایطی که دشمنان به دنبال گسترش نفوذ رسانه ای در ایران اسلامی هستند تا با این نفود به اهداف پلید خود دست یابند نقش رسانه های داخلی و خبرنگاران بیش از پیش مهم جلوه می کند. وی اظهار امیدواری کرد که تعامل و هم افزایی بین بسیج رسانه گیلان و خانه مطبوعات استان منشاء اثرات مثبتی برای اصحاب رسانه گیلان باشد.

ابراهیم افشاری رئیس خانه مطبوعات گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت : برگزاری جشنواره های مختلف رسانه ای سبب خواهد شد که قلم های اصحاب رسانه تخصصی تر شود و محدودیت قائل شدن برای برگزاری جشنواره ها با محوریت های گوناگون ضرر به حوزه رسانه استان است.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با اشاره به برگزاری نشست های مشترک خانه مطبوعات گیلان و بسیج رسانه استان افزود : موسسه خانه مطبوعات گیلان و سازمان بسیج رسانه استان هر یک دارای ضریب نفوذ در بین اصحاب رسانه هستند و تعامل و در عین حال استقلال هر دو نهاد به حوزه رسانه استان کمک خواهد کرد.

میلاد ابراهیمی مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این جلسه به در پیش بودن برگزاری دوره های آموزشی توسط خانه مطبوعات گیلان اشاره کرد و افزود: برگزاری دوره های تخصصی با کمک اساتید مجرب حوزه رسانه و خبر می تواند تاثیر بسزایی در نگارش و قلم خبرنگاران استان داشته باشد و جامعه رسانه ای گیلان را از حیث غنای خبری و فرهنگی پر بارتر نماید.

لازم بذکر است در این دیدار دیگر اعضای هیات مدیره حاضر در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10640

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: