مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد؛

برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب در رشت با حضور ۸۰ ویژند (برند) ملی

به گزارش سوما؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان از برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب با حضور 80 ویژند (برند) ملی از 20 اردیبهشت ماه سال جاری در رشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ رضا ثقتی روز دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه کارگروه مد و لباس استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ظرفیت‌های قانونی خوبی در اختیار این کارگروه گذاشته شده و در این راستا؛ برنامه‌هایی برای تولید و گسترش عرضه البسه متناسب با حجاب و عفاف در استان، تدارک دیده شده که یکی از بزرگترین اقدامات در این بخش، برگزاری نمایشگاه‌های عرضه کالاهای مرتبط با عفاف و حجاب است.

وی یکی دیگر از اقدامات این کارگروه را حمایت از تولیدکنندگان و طراحانی ذکر کرد که در این حوزه فعالیت می‌کنند و ادامه داد: گیلان به لحاظ فروشگاه‌های عرضه کالاهای مرتبط با عفاف و حجاب ، با محدودیت و پراکندگی فروشگاهی مواجه است و به‌دنبال راه‌اندازی هایپر دائمی حجاب با حمایت و همراهی سرمایه گذاران ملی و استانی هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: تقاضاهای بسیاری از سوی مردم در حوزه عرضه البسه مومنانه وجود دارد و جامعه مؤمنه و ایمانی ما به‌دنبال تهیه لباس مناسب است که نمایشگاه و هایپر حجاب می‌تواند پاسخ مناسبی به درخواست این خانواده‌ها باشد.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی نگارخانه دائمی طراحی و تولید لباس در این استان گفت: این نگارخانه می‌تواند مرکزی برای تبادل نظر بین طراحان و سرمایه گذاران باشد و سرمایه گذار با حضور در نگارخانه می‌تواند بر روی لباس طراحی شده ، سرمایه گذاری کند.

ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان و طراحان لباس استان که با همراهی استانداری گیلان انجام و تسهیلات با تنفس و بهره کم به آنان اعطا می شود، از دیگر مواردی بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به آن اشاره کرد.

وی در ادامه خواستار افزایش و غنابخشی ظرفیت بصری شهرها در بخش حجاب و عفاف شد و افزود: شهرهای گیلان به لحاظ بصری باید مبلّغ حجاب و عفاف باشند و به بهترین و زیباترین طرح ها در این زمینه تجهیز شوند.

ثقتی اقدامات انجام شده را به فال نیک گرفت و گفت: به زودی نمایشگاهی از ۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت ماه امسال با حضور ۸۰ ویژه (برند) ملی در استان گیلان راه اندازی می شود ضمن آنکه در جشنواره فجر امسال رویداد ملی مد و لباس فجر برای حمایت از تولید کننده و طراح لباس حوزه حجاب و عفاف برگزار خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11529

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: