مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد؛

برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب از ۲۰ اردیبهشت‌ماه در تالار مرکزی رشت / تولید البسه متناسب با فرهنگ ایرانی – اسلامی و زیست‌بوم فرهنگی گیلان

سوما؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه نمایشگاه بزرگ عفاف و حجاب استان ، از 20 اردیبهشت ماه با حضور ۸۰ ویژند ملی در تالار مرکزی رشت برپا می‌شود، گفت: با آغاز فعالیت انجمن مد و لباس استان، البسه متناسب با فرهنگ ایرانی - اسلامی و زیست بوم فرهنگی گیلان تولید خواهد شد.

رضا ثقتی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و زیست‌عفیفانه در کنار کار فرهنگی به البسه عفیفانه هم نیاز دارد، اظهار داشت: لباس مظهر عفاف و حجاب در جامعه ماست. وی کارگروه ساماندهی مد و لباس را یکی از ظرفیت های قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست که در ادارات‌کل استان‌ها دایر است ، افزود: متاسفانه طی چند سال اخیر فعالیت این کارگروه در گیلان تعطیل و ساماندهی حوزه مد و لباس تقریبا رها شده بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از راه اندازی مجدد کارگروه ساماندهی مد و لباس استان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به ضروریات امروز و مسائل مبتلابه جامعه، تامین البسه متناسب با فرهنگ ایرانی – اسلامی اهمیت ویژه‌ای دارد. وی با اشاره به عضویت دستگاه‌های متولی فرهنگ و صنعت در کارگروه مذکور به ریاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، گفت: بسیاری از خانواده‌ها برای تهیه البسه متناسب با زیست عفیفانه با تنگناهایی مواجه‌اند و لذا نمایشگاه بزرگ عفاف و حجاب استان را با حضور ۸۰ ویژند (برند) ایرانی در رشت برپا خواهیم کرد.

ثقتی با بیان اینکه نمایشگاه مذکور از ۲۰ اردیبهشت ماه در تالار مرکزی دایر می شود، عنوان کرد: همچنین نگارخانه دائمی مد و لباس استان را با حضور طراحان برجسته لباس راه اندازی خواهیم کرد؛ لباس‌های تولید شده به عنوان الگو در این نگارخانه حفظ می شود و سرمایه‌گذاران حوزه تولید پوشاک می توانند از طریق عقد قرارداد با این طراحان، اقدام به طراحی و تولید البسه جذاب و به روز برای بانوان کنند. وی در ادامه از آغاز فعالیت انجمن مد و لباس استان با حضور اساتید دانشگاهی و هنرمندان طراح خبر داد و خاطرنشان کرد: البسه متناسب با فرهنگ ایرانی – اسلامی و زیست بوم فرهنگی گیلان تولید می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از راه اندازی هایپرمارکت عفاف و حجاب در گیلان برای نخستین بار خبر داد و گفت: در آینده نزدیک سرمایه گذاران حوزه تولید پوشاک را فراخوان خواهیم کرد. وی با اشاره به ارزیابی های انجام گرفته، از رشد تقاضای مردم برای تهیه البسه عفیفانه طی شش ماه اخیر خبر داد و بیان کرد: هنر حاکمیت در حوزه عفاف و حجاب اینست که مسئله زیست عفیفانه را به مسئله خود مردم تبدیل کند و خانواده ها پیامدهای عدم رعایت عفاف و حجاب را درک کنند.

رویداد و نمایشگاه بزرگ عرضه ” مد و لباس ” به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، با حضور برندهای مطرح کشور از تاریخ ۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در تالار مرکزی رشت واقع در بلوار شهید انصاری – جنب بوستان ملت دایر می شود .

ساعات بازدید این نمایشگاه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ شب و در روز پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۲ شب می باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11793

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: