نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

برنج باقی مانده روی دست کشاورزان شمالی با آغاز فصل گرما دچار آسیب می شود

به گزارش سوما؛ نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: برنج های باقی مانده روی دست کشاورزان شمالی با توجه به آغاز فصل گرما و رطوبت بالا دچار آسیب و آفت می‌شود.

رحمت الله نوروزی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص برنج باقی مانده روی دست کشاورزان، گفت: علی رغم تاکیدات موجود بر روی حمایت از تولیدات داخلی متاسفانه سال گذشته شاهد واردات بی‌رویه برنج بودیم و این مسئله باعث شده برنج تولیدی روی دست کشاورزان سه استان گیلان، مازندران و گلستان باقی بماند.

نماینده مردم علی‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولین دولتی با توجه به هزینه بالای کاشت، داشت و برداشت برنج، باید محصول تولیدی را از کشاورزان داخلی خریداری می‌کردند، عنوان کرد: برنج های باقی مانده روی دست کشاورزان شمالی با توجه به آغاز فصل گرما و رطوبت بالا دچار آسیب و آفت می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از پایان فصل برداشت گذشته برنج پر محصول روی دست کشاورزان باقی مانده است، ادامه داد: در حال حاضر برنج پر محصول با قیمتی از کشاورزان خریداری می‌شود که صرفه اقتصادی برای آنها ندارد./خانه ملت

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12145

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: