استاندار گیلان در جمع پرشور مردم لاهیجان:

باید از مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی در لاهیجان استفاده شود

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به جذب سرمایه‌گذار در لاهیجان به منظور رشد اقتصادی منطقه گفت: در چند وقت اخیر با سرمایه‌گذارانی در حوزه‌های مختلف صحبت شد تا برای انجام کارهای اقتصادی در لاهیجان اقدام کنند زیرا باید از مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی نهایت بهره را برد.

دکتر اسدالله عباسی در همایش شکوه انتخابات لاهیجان که با همراهی پرشور اقشار مختلف مردم ولایتمدار در سالن حزین لاهیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد، با بیان اینکه در دوران رژیم پهلوی دشمن در تلاش برای از بین بردن مبانی اعتقادی در کشور بوده است، گفت: فطرت ملت ایران دیندار است و هیچ قدرتی نمی‌تواند مبانی دینی را از جامعه ایرانی بزداید و به همین منظور بود که مردم در مقابل رژیم منحوس پهلوی که قصد در کاهش اعتقادات داشت ایستادگی کرده و با رهبری امام راحل(ره) آن رژیم را سرنگون کردند.

وی با اشاره به جایگاه ویژه و پیشرفت های جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف بیان کرد: در دوران طاغوت بخش اعظمی از پزشکان کشور از کشورهای خارجه شامل هند و اندوزی بودند ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به چنان پیشرفتی رسیدیم که در تولید دریچه قلب دارای رتبه دوم جهان، درمان بیماری تالاسمی از طریق پیوند مغز استخوان و تولید رادیوداروهای هسته‌ای دارای رتبه نخست جهان هستیم که همین امر موارد نشان دهنده توجه به شعار ما می‌توانیم است.

استاندار گیلان با تاکید بر تعامل با کشورهای منطقه و جهان در سایه حفظ عزت و استقلال کشور تصریح کرد: نباید اقتصاد و حل مسائل مختلف در جامعه را به کشورهای غربی گره بزنیم ولی این به معنای عدم تعامل با همسایگان نیست لذا ریاست محترم جمهور چندین سفر خارجه داشته و عضو اتحادیه‌های اقتصادی شامل بریکس و شانگهای شدند.

دکتر عباسی شانگهای را برگ برنده جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد دانست و افزود: با عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی بریکس و شانگهای بسیاری از مسائل مختلف کشور در عرصه‌های اقتصادی برطرف خواهد شد و ثمره آن در دراز مدت مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتماد کردن به کشورهای غربی که از هیچ جنایتی علیه ملت ایران و مسلمان منطقه دریغ نکرده‌اند حماقتی آشکار است، گفت: کشورهای غربی مثل آلمان و فرانسه و حتی انگلیس و آمریکا در دفاع مقدس انواع سلاح‌های شیمیایی به را رژیم بعث عراق دادند تا بر سر ملت مظلوم ایران خالی کنند و اکنون هم همان سلاح‌ها را بر روی سر مردم غزه و فلسطین می‌ریزند.

استاندار گیلان با اشاره به افزایش تولید انرژی از جمله گاز و برق در دولت سیزدهم بیان کرد: در ۲و نیم سال گذشته مصرف انرژی از جمله برق در کشور بسیار افزایش یافت ولی با این حال دولت توانست با افزایش تولیدات خود مانع خاموشی در کشور شود.

دکترعباسی گاز را یکی از مهم‌ترین انرژی‌های مصرفی توسط مردم برشمرد و افزود: دولت سیزدهم با اقدامات راهبردی خود توانست با ایحاد پالایشگاه‌های مختلف باعث افزایش تولید گاز در کشور شده و اکنون ۹۸ درصد نقاط کشور حتی در مناطق دور دست از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به افزایش تراز علمی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: جامعه‌ای پویا و موفق است که دارای جوانان نخبه و علمی باشد و همین منظور علیرغم اینکه میزان بی سوادی در دوران پهلوی در کشور ۶۰ درصد بوده اکنون این آمار کمتر از چهار درصد است.

استاندار گیلان با اشاره به افزایش امید به زندگی در کشور به بالای ۷۰ سال گفت: امید به زندگی در ایران بالای ۷۰ سال است ولی قبل از انقلاب زیر ۶۰ سال بود زیرا کشور در حوزه‌های بهداشت و درمان، محیط زیست و رفاهی در طول این ۴۵ سال با پیشرفت مواجه شد.

دکترعباسی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب باید در قالب جهاد تبیین به نسل جدید گفته شود، تصریح کرد: ما میراث دار شهدا و امام شهدا هستیم و نباید بگذاریم عده‌ای به کشور خیانت کنند زیرا ما مسوولان در کنار مردمی هستیم که بصیرت و آگاهی خود را نشان داده و در همه موقعیت‌ها از انقلاب دفاع کردند.

وی بازگویی وقایع دوران کرونا را در اثبات دشمنی استکبار با ملت ایران را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: در دوره کرونا استکبار از هیچ ظلمی به کشور دریغ نکرد و تاریخ شاهد بر اعمال دشمن است.

وی با بیان اینکه دولت گذشته کشور را معطل برجام کرده بود و کسری بودجه شدیدی در کشور وجود داشته است، خاطرنشان کرد:  بودجه ای که ورود دولت تصویب کرده بودند تحقق پیدا نکرد به طوری که بیش از ۴۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته و با ۵۵ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی مواجه بوده و ۵۵۰ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه به پیمانکاران داده بودند که کشور را با مشکلات جدی  مواجه کرد.

استاندار گیلان با اشاره به تصویب لاهیجان به عنوان منطقه ویژه اقتصادی در کشور بیان کرد: لاهیجان نگین درخشان در کشور است که دارای مزیت‌های بسیاری در حوزه اقتصادی، گردشگری، کشاورزی و حتی دریایی است ولی با وجود اینکه این شهر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تصویب شد ولی زمینی برای تحقق این مهم توسط دولت گذشته مشخص نگردید.

دکترعباسی با تاکید بر لزوم توجه به جذب سرمایه‌گذار در شهر لاهیجان به منظور رشد اقتصادی منطقه گفت: در چند وقت اخیر با سرمایه‌گذارانی در حوزه‌های مختلف صحبت شد تا برای انجام کارهای اقتصادی در لاهیجان اقدام کنند زیرا باید از مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی نهایت بهره را برد.

وی با بیان اینکه چای لاهیجان در جهان یک برند است، افزود: یکی از مشکلات ما در چند وقت اخیر بازرگانی چای بوده است ولی در سال جاری تلاش کردیم با افزایش  ۶۰ درصدی قیمت چای به توسعه و رونق تولید این محصول کمک کنیم لذا انتظار دارم رئیس سازمان چای وارد عمل شده و به مردم در مردم و چایکاران در این خصوص گزارشی دهد.

استاندار گیلان یکی از وظایف دولت سیزدهم را کمک به رونق و حفظ صیانت محصولات کشاورزی دانست و تصریح کرد: لایحه بودجه که دولت به محلس می‌دهد خرید تضمینی چای، گندم و برنج در آن مشخص است و این امر بر اساس تولید است و خوشبختانه امسال در خرید برگ سبز چای افزایش قیمت داشته و میزان تولید چای خشک از ۲۷ هزار تن به ۳۲ هزار تن رسید و این دلیلی بر تاخیر در پرداخت مطالبات چایکاران به ویژه در فصل پاییز بود.

دکترعباسی از پرداخت تمامی مطالبات چایکاران در روزهای آینده خبر داد و گفت: ۴۲ میلیارد تومان مطالبات چایکاران در چند روز آینده به پرداخت شده و حق السهم کارخانجات باید پرداخت می‌شود

وی با تاکید بر لزوم توجه به ایحاد زنجیره تولید محصولات کشاورزی در گیلان بیان کرد:امسال سال افزایش تولید است و بنده موظف هستم از تولیدات استان و تولیدکنندگان حمایت کنم تا زنجیره ارزش ایجاد شود  زیرا خودم کشاورز زاده بوده و چایکار هستم.

استاندار گیلان با اشاره به اختصاص اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی برای بهسازی باغات چای در گیلان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مبلغ ۶۰ میلیارد تومان برای بهسازی باغات چای در اختیار چایکاران قرار خواهد گرفت که نقش مهمی در افزایش تولید این محصول استراژتیک دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15546

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: