بازگشت کرکس بهبود یافته به طبیعت آستارا

به گزارش سوما؛ یک قطعه پرنده کرکس مصدوم، پس از مداوا در مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش این شهرستان، به آغوش طبیعت بازگردانده‌شد.

مصطفی فلاح روز سه شنبه اظهار کرد: این پرنده مصدوم از ناحیه چشم، اوایل هفته جاری توسط یکی از دوستداران محیط زیست در حوالی روستای بی بی یانلو آستارا کشف و به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شده بود و بعد از سه روز مداوا امروز آزاد شد. وی از شهروندان و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده هرگونه پرنده مصدوم و زمین گیر، آن را به واحدهای محیط بانی یا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا تحویل دهند. وی افزود: مرکز درمانی پناهگاه حیات وحش در بخش لوندویل آستارا با یک دامپزشک و دو همیار تجربی فعال است و امسال حدود ۲۰ پرنده نظیر پلیکان، شکاری، حواصیل، اگرت، باکلان بزرگ، مرغابی سرسبز، دلیجه، خوتکا و جغد در آن مداوا شده اند.

کرکس دارای منقار قوی، گردن و سر سخت و بال های پهن بزرگ است و بیشتر از لاشه حیوانات دیگر تغذیه می کند و قدرت دید این پرنده بسیار زیاد است به گونه ای که از فاصله های دور طعمه های کوچک را به خوبی می بیند.

شهرستان مرزی آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و به خاطر داشتن تالاب ها و مناطق جنگلی و جلگه ای، از تنوع حیات وحش برخوردار است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11197

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: