بازدید معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور از روند احداث تصفیه خانه فاضلاب شرق بندرانزلی

در پی سفر مقام عالی وزارت نیرو به گیلان و دستور اکید برای ساماندهی پروژه های فاضلاب استان گیلان معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور از روند احداث تصفیه خانه فاضلاب شرق انزلی بازدید کرد.

در پی سفر مقام عالی وزارت نیرو به گیلان و دستور اکید برای ساماندهی پروژه های فاضلاب استان گیلان معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور از روند احداث تصفیه خانه فاضلاب شرق انزلی بازدید کرد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، علیرضا غیاثی سرپرست این شرکت در بازدید معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور باتوجه به اهمیت جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهرهای منتهی به تالاب بین المللی انزلی و نظر به اینکه فاضلاب به عنوان یکی از آلاینده ها می تواند به محیط زیست این تالاب آسیب وارد کند گفت: پروژه های ایجاد تاسیسات فاضلاب شهرهای واقع در حوزه آبریز تالاب ، به ویژه رشت و بندرانزلی از اولویت اجرایی برخوردارند و در حال حاضر تصفیه خانه غرب انزلی با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه روز احداث شده و در مدار بهره برداری می باشد.

علیرضا غیاثی با تأکید بر اینکه اعتبارات سالانه ی تخصیص داده شده به استان گیلان پاسخگوی انتظارات حوزه فاضلاب نیست افزود: تصفیه خانه شرق انزلی در منطقه غازیان نیز پیشرفت ۸۵ درصدی دارد و هم اکنون پیمانکار جدید برای تکمیل باقیمانده عملیات اجرایی آغاز به کار نموده است.

وی با اشاره به اینکه قرارداد تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شرق بندرانزلی ، با مشارکت پارس وی -پارین پترو آب ، به مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان و به مدت ۱۸ ماه جهت دوره احداث منعقد شده است افزود: شروع کار پروژه شهریور ماه ۱۴۰۲ بوده است.

غیاثی هدف از اجرای پروژه را کاهش ۱۲ هزار مترمکعب فاضلاب به تالاب بندر انزلی عنوان کرد و یادآور شد: با بهره برداری از این پروژه جمعیت ۶۰ هزار نفری منطقه تحت پوشش قرار خواهند گرفت و باتوجه به اهمیت تکمیل و بهره برداری از این پروژه در سریع ترین زمان ممکن، علاوه بر اعتبارات تملک داراییهای سرمایه ای، اخذ ماده ۵۶ (مشارکت بخش خصوصی) نیز جهت تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه در دست انجام می باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13644

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: