رئیس مطالعات راهبردی غرب آسیا:

بازدارندگی «وعده صادق»، فلسطین را تثبیت کرد

سومانیوز؛ رئیس مرکز مطالعات راهبردی فلسطین و غرب آسیا اعلام کرد: عملیات «وعده صادق» علیه رژیم صهیونیست و طوفان الاقصی دو عملیات جداگانه بودند که فلسطین را تثبیت و هر کدام جداگانه قابل تحلیل هستند.

به گزارش گروه رسانه ای ایران –  گرا؛ احمدرضا روح الله زاد در جهاد دانشگاهی گیلان با اشاره به انجام عملیات طوفان الاقصی که ضربه ای به ساختار تمامیت رژیم صهیونیستی وارد کرد، افزود: به تعبیر زیبای امام خمینی (ره) صهیونیست یک جریان سیاسی، اقتصادی برای سلطه بر جهان است و این جریان از قرن ۱۶ شروع و در قرن ۱۷ رویه قویتری را پیش گرفت.

وی گفت: این عملیات به صراحت اعلام می کند که رهبران صهیونیستی و قدرتهای استعماری مانند لوید جرج نخست وزیر وقت انگلیس اعتقاد داشت: یک پایگاه مستعمره یهودی نشین در جغرافیای فلسطین برای حفظ منافع بریتانیا حیاتی است و باید برای تاسیس رژیم صهیونیست سرمایه گذاری شود.

روح الله زاد با اشاره به اعلامیه بالفور گفت: دو ماه بعد از صدور این اعلامیه در نشریه «دی فلن» طی یک یاداشت نوشت: جنبش صهیونیست خوب یا بد و زشت یا زیبا باید ایجاد شود زیرا ریشه در آرزوی های ما دارد.

در این یادداشت اضافه شده است، سرزمین باستانی فلسطین برای منافع انگلیس بسیار مهم تر از ۷۰۰ هزار نفر عرب متعصب ساکن این سرزمین است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی فلسطین و غرب آسیا درباره اصل غافلگیری متذکر شد: همه این عملیات «طوفان الاقصی» در مدت ۶ ساعت و در ۲۲ شهرو شهرک پیرامون غزه رخ داد و براساس گزارش سفیران غربی احساس وحشتی بزرگ در رژیم صهیونتیسی ایجاد شد.

وی با تاکید بر انجام عملیات وعده صادق هم گفت: چنانچه این عملیات موفق انجام نمی شد هر کشوری به خودش اجاز می داد به جمهوری اسلامی ایران مستقیم حمله کند.

روح الله زاد یادآور شد: با این عملیات اعلام کردیم، هر گونه حرکتی علیه نظام اسلامی را با حملات مستقیم پاسخ می دهیم و این اراده یک استاندارد در سطح عالی به شمار می رود.

وی به تولید انواع سلاح و پهپادهای پیشرفته در داخل کشور اشاره کرد و افزود: مولفه های تولید مستقل انواع سلاحهای مدرن اراده قوی و کارآمدی  نشانه اقدام ایران اسلامی در بازداندگی بود و به تعبیری بسیاری از کارشناسان راهبردی جمهوری اسلامی ایران در قامت یک ابر قدرت به جهانیان معرفی شد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی فلسطین و غرب آسیا بیان کرد: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به گزارشگران آمریکایی بعد از عملیات وعده صادق اعلام کرد: هیچ قدرتی نمی تواند به ایران حمله کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11134

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: