بارش یک متری برف در محور اسالم به خلخال

به گزارش سوما؛ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با اشاره به وضعیت محورهای مواصلاتی در مرز استان بیان کرد: در گردنه الماس در محور اسالم-خلخال بارش برف متوقف شده اما ارتفاع آن به یک متر می رسد.

غلامعلی نیکفهم خوب روان ملاسرایی با تشریح آخرین خرین وضعیت جوی و ترافیکی در راه های مواصلاتی استان، اظهار کرد: هم اکنون شاهد بارش شدید برف در محورهای مواصلاتی سیاهکل – دیلمان با حداکثر ارتفاع برف ۴۵ سانتی متر و رودبار – حشمت آباد با حداکثر ارتفاع برف ۱۵ سانتی متر هستیم.

وی با بیان اینکه پنج محور مواصلاتی استان نیز با بارش خفیف برف مواجه هستند، افزود: محور پونل – خلخال با حداکثر ارتفاع برف ۸۰ سانتی متر، محور رودسر – لات محله با حداکثر ارتفاع برف ۳۰ سانتی متر، محور شوک – ملکوت با حداکثر ارتفاع برف ۱۰ سانتی متر، محور  بلوردکان – خصیب دشت با حداکثر ارتفاع برف ۱۵ سانتی متر و محور بهارستان – آقچای با حداکثر ارتفاع برف ۴۵ سانتی متر روبرو هستند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از توقف بارش برف در پنج محور مواصلاتی استان خبر داد و بیان کرد: محور اسالم – خلخال که حداکثر ارتفاع برف در آن به ۱۰۰ سانتی متر می رسد، محور ماسال – گیلوان که حداکثر ارتفاع برف در آن به ۶۰ سانتی متر می رسد، محور فومن – ماسوله که حداکثر ارتفاع برف در آن به ۱۵ سانتی متر می رسد،  محور شفت – امامزاده ابراهیم-امامزاده اسحاق که حداکثر ارتفاع برف در آن ها به ۱۰ سانتی متر می رسد و همچنین محور قوشه لانه – کلیشم که حداکثر ارتفاع برف در آن به ۵ سانتی متر می رسد، شاهد توقف در بارش ها هستیم.

نیکفهم با اشاره به وضعیت محورهای مواصلاتی در مرز استان های همجوار نیز بیان کرد:  در گردنه الماس در محور اسالم-خلخال بارش برف متوقف شده اما ارتفاع برف به ۱۰۰ سانتی متر می رسد، در گردنه حیران در محور آستارا-اردبیل بارش برف متوقف شده منتها ارتفاع برف تا  ۶۰ سانتی متر است و همچنین در گردنه کوهین در محور رشت-قزوین نیز شاهد بارش خفیف برف هستیم درحالیکه ارتفاع برف در آن محور به ۱۰ سانتی متر رسیده اید.

به گفته وی، همچنان محورهای مواصلاتی شهرستان های رودبار، سیاهکل، انزلی و آستارا نیز با بارش برف و مابقی محورهای مواصلاتی استان نیز بارانی هستند.

آنطور که مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفته، ترافیک در سایر محورهای مواصلاتی استان گیلان در جریان است منتها رانندگان باید برای تردد در جاده های کوهستانی و برفگیر حتما زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10701

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: