»موسسه سوما

سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

بارش بیش از ۹۶ میلی‌متر باران در املش

به گزارش سوما؛ هواشناسی از بارش بیش از 96 میلی‌متری باران در شهرستان املش خبر داده و اعلام کرده فعالیت سامانه کنونی همچنان در استان گیلان فعال و شرایط بارندگی و کاهش دما در استان فعلاً ادامه دارد و حتی شرایط را برای بارش برف در ارتفاعات فراهم است.

 

هواشناسی هوای گیلان را برای امروز با بارندگی و همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی کرده بود. هوای استان طی اطلاعیه هشداری سطح نارنجی این سازمان بین پنج تا ۱۲ درجه سلسیوس احتمال کاهش داشت.

در پی هشدار هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه سرد و بارشی در گیلان، جلسه اضطراری کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در راستای ایجاد هماهنگی و آمادگی لازم جهت مقابله با بحران احتمالی وقوع سیلاب ناشی از بارندگی‌ها طی روز گذشته تا سه‌شنبه هفته جاری در شرکت آب منطقه‌ای گیلان تشکیل شد.

آن‌طور که دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان گزارش کرد از شروع بارش‌ها تا نیمه‌شب گذشته در شهرستان املش بیش از ۸۲ میلی‌متر باران باریده است.

بنابر گزارش دفتر مطالعات منابع آب گیلان، طی ۲۴ ساعته گذشته منتهی به صبح امروز نیز، سنگر با ۵۵ میلی‌متر، شلمان لنگرود با ۵۴ میلی‌متر و رضوانشهر با حدود ۴۰ میلی‌متر بیشترین میزان بارش‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

این دفتر همچنین در گزارش‌های خود ذکر کرده که بیشترین بارش ۲۴ ساعته گذشته منتهی به صبح امروز نیز مربوط به شرق و مرکز و سپس فومنات و غرب استان، میانگین بارش استان در طی این مدت حدود ۲۱.۵ میلی‌متر در بین ایستگاه‌های وزارت نیرو بوده است.

به‌طورکلی دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان در گزارشی، میزان بارش‌های باران از آغاز فعالیت سامانه بارشی اخیر را مربوط به شهرستان املش با بیش از ۹۶ میلی‌متر، چابکسر با ۷۹ میلی‌متر و رضوانشهر با حدود ۷۰ میلی‌متر باران دانسته است.

به گفته وی، فعالیت سامانه کنونی همچنان در استان گیلان فعال و شرایط بارندگی و کاهش دما در استان فعلاً ادامه دارد و حتی شرایط را برای بارش برف در ارتفاعات فراهم است.

هواشناسی همچنین از کاهش ناپایداری‌ها و افزایش دما از روز سه‌شنبه تا پایان هفته خبر داده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=12231

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: