باران و برف میهمان گیلان است

به گزارش سوما؛ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بارندگی متناوب، وزش باد و برف در ارتفاعات بالادست از اواخر امشب برای مدت ۲۴ ساعت در استان خبر داد.

مازیار غلامی اظهار داشت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده گذر جریانات کم و بیش ناپایدار طی امروز در منطقه است؛ بنابراین گاهی افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده دور از انتظار نیست. وی افزود: علاوه براین، روز سه شنبه با فعالیت سامانه بارشی در منطقه؛ شرایط برای ابرناکی، کاهش دما، بارندگی وزش باد و رعد و برق مهیا می شود.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با بیان اینکه کاهش دما و برف در ارتفاعات بالا دست بالاتر از یک هزار و ۴۰۰ متر مورد انتظار است، تصریح کرد: این سامانه بارشی از اواخر امشب (دوشنبه) آغاز شده و تا پایان وقت سه شنبه در این منطقه فعالیت خواهد داشت. وی گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی؛ آسمان استان برای روز سه شنبه قسمتی ابری تا ابری و مه آلود، بعضی ساعات بارندگی و وزش باد، کاهش نسبی دما و روز چهارشنبه صاف تا نیمه ابری، افزایش نسبی دما، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود.

غلامی به بیشینه و کمینه دمای استان طی شبانه روز گذشته نیز اشاره و بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه و کمینه دما برای رودبار ۱۸ درجه سلسیوس و ماسوله یک درجه سلسیوس ثبت شده است. وی اضافه کرد: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز طی شبانه روز گذشته به ترتیب ۱۶ و ۱۰ درجه سلسیوس بوده است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان همچنین توصیه کرد: هموطنان طی استقرار این سامانه بارشی از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند و در صورتی که قصد عبور از محورهای کوهستانی و گردنه های برفگیر را دارند، زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانه را همراه داشته باشند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11264

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: