مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان :

ایجاد شش هزار و ۴۵۰ فرصت شغلی طی نُه ماه نخست سال جاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، از ایجاد شش هزار و 450 فرصت شغلی طی نُه ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،  دکترعباس اهرابی، با بیان اینکه پیش بینی گردیده است در سال جاری ۱۳ هزار و ۸۲۵ فرصت شغلی با اعتبار ۱.۳۸۲ میلیارد تومان ایجاد گردد، تصریح کرد: تا کنون توانسته ایم با تحقق ۴۷ درصد برنامه پیش بینی شده، تعداد شش هزار و ۴۵۰ فرصت شغلی با اعتبار ۷۳۳ میلیارد تومان در استان ایجاد نماییم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با اشاره به اینکه دهک های یک تا پنج می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند، گفت: برطرف کردن نیازهای اساسی اقشار کم برخوردار، افزایش شأن و منزلت این قشر، کاهش نرخ بیکاری و افزایش درآمد محرومان برای کاهش فاصله طبقاتی، افزایش مناعت طبع خانواده ها و افزایش تولید ملّی از اهداف این طرح می باشد.
وی، با تأکید بر اینکه ایجاد فرصت شغلی برای محرومین موجب تحقق عدالت اجتماعی می شود، افزود: توانمندسازی محرومین و زمینه‌سازی برای ورود این خانواده‌ها به عرصه کار و تولید از اولویت‌های این نهاد است و در این زمینه استفاده از دانش و امکانات کارآفرینان و راهبران شغلی در دستور کار کمیته امداد استان قرار دارد.
دکتراهرابی، هدایت فعالیت های اشتغال به سمت مردمی کردن و برونسپاری را از دیگر اقدامات کمیته امداد برشمرد و اضافه کرد: استفاده از ظرفیت جهادگران، کانون های کارآفرینی، مراکز نیکوکاری تخصصی کارآفرینی و مجموعه هایی از این قبیل باعث کارآمدتر شدن امور خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با اشاره به فرآیند ایجاد فرصت های شغلی در کمیته امداد، گفت: بر این اساس آمایش و نیازسنجی، استعدادسنجی، ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی شغلی، ارتقاء مهارتهای شغلی، اعطای تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان، نظارت ۳ تا ۵ ساله جهت پایداری طرح و ایجاد زمینه فروش محصولات تولیدی از جمله حمایت های کمیته امداد در این بخش می باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14093

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: