ایجاد امنیت در زیستگاه‌ها و مناطق چهارگانه گیلان

به گزارش سوما؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: گشت‌های مشترک منجر شده است که در زیستگاه‌ها و مناطق چهارگانه استان امنیت بسیار خوبی ایجاد شده است.

ساسان اکبری‌پور گفت: امروز بیش از ۳۲ قبضه سلاح شکاری و پنج قبضه سلاح قاچاق و دستگیری سه نفر متخلف حرفه‌ای با بیش از ۶۵ قطعه پرنده شکار شده در حین ارتکاب جرم توسط عوامل یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان کشف و ضبط شد.
وی افزود: در پی افزایش گشت کنترل و پایش مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان گیلان توسط پرسنل یگان حفاظت اداره کل در هفته گذشته این تعداد سلاح و پرنده شکار شده از متخلفین کشف و ضبط شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد: آمار دقیقی از میزان اسلحه قاچاق استان در دست نیست و اما به نظر می‌رسد تعداد زیادی از اسلحه‌ها بدون هویت در دست مردم است و این افراد به امید گرفتن مجوز  این اسلحه ها را در دست دارند این در حالیست که هیچ مجوزی برای این سلاح های شکار قاچاق صادر نخواهد شد.

وی افزود: بیشترین سلاح های شکار قاچاق گیلان در حوزه انزلی صومعه‌سرا و شرق گیلان کشف می‌شوند.

اکبری پور تصریح کرد: با توجه به افزایش گشت های مشترک پرسنل یگان استان و پاسگاه های تابع در روزهای اخیر شاهد ایجاد امنیت بسیار مناسب در زیستگاه‌ها و مناطق چهارگانه استان هستیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11345

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: