»موسسه سوما

شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱

اولین گیلانی موفق به کسب درجه A داوری کاراته جهان شد

به گزارش سوما؛  سرپرست هیات کاراته گیلان گفت: علیرضا نوروزی به عنوان اولین گیلانی درجه A داوری کاراته جهان را کسب کرد.

محمدرضا اصلاحی افزود: نورورزی که هم‌اینک به عنوان رئیس کمیته داوران هیات کاراته گیلان فعالیت دارد، برای اولین بار در تاریخ کاراته استان موفق به کسب درجه یک داوری جهان در کشور ترکیه شد.

وی افزود: همزمان با برگزاری مسابقات کاراته قهرمانی نوجوانان و جوانان جهان که در قونیه ترکیه جریان داشت، علیرضا نوروزی از گیلان در کلاس ارتقای داوری شرکت و موفق به کسب رتبه A جهانی شد.

وی گفت: نوروزی پیش از حضور در عرصه داوری کاراته به عنوان ورزشکار این رشته رزمی در سبک شوتوکان کاراته جهان مقام دوم و در مسابقات آسیایی شیتوریو نیز مقام اول را بدست آورده بود.

سرپرست هیات کاراته گیلان در ادامه به آغاز کلاس ارتقای داوری این رشته در رشت خبر داد و بیان کرد: همچنین یک دوره کلاس ارتقای داوری کاراته در ۲ بخش کاتا (اجرای فرم) و کومیته(مبارزه) در رشت آغاز شده است.

اصلاحی ادامه داد: در این دوره که به مدت ۲ روز و تا ارتقای درجه ممتاز ملی برگزار می‌شود، ۸۵ نفر از داوران کاراته بخشهای بانوان و آقایان حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: آرام فدایی و رقیه احدی به عنوان مدرس در دروه ارتقای داوری کاراته حضور دارند که کلاسهای تئوری آن در مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) و کلاس های عملی نیز در آکادمی کاراته در مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت برگزار خواهد شد.

سرپرست هیات کاراته استان گیلان در خاتمه اظهار کرد: به داورانی که در کلاس ارتقای داوری کاراته نمره قبولی دریافت کنند، مدرک مربوط به همان درجه ارتقای داوری، اعطاء خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=12163

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: