اولین دانشکده حفاظت از زیر ساخت پدافند غیر عامل کشور در گیلان تاسیس شد

سومانیوز؛ استاندار گیلان در دیدار معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به اهمیت فعالیت‌های پدافندی در استان و کشور گفت: نخستین دانشکده پدافند غیر عامل کشور در گیلان در سه رشته دانشجو می پذیرد.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا، دکتر اسدالله عباسی راه اندازی دانشکده پدافند غیرعامل را یک الزام ارزشمند در گیلان دانست و افزود: امسال ۴۵ دانشجو در سه رشته زیستی، پرتوی و‌ سایبری  در دانشکده پدافند غیرعامل در گیلان جذب خواهند شد.

وی گفت: دانشجویان این دانشکده با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای نخستین بار با برگزاری آزمون اختصاصی برای مهر امسال جذب می شوند.

استاندار به رتبه بالای استان در حوزه فعالیت های پدافند غیرعامل در کشور اشاره کرد و از تمامی مدیران خواست در سه بخش تهدیدات زیستی، پرتوی و‌ سایبری آگاهی داشته باشند و به نیروهای خود آموزش دهند.

معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه موضوع توجه به پدافند غیر عامل مورد تاکید رهبری است، گفت: دفاع باید در هر ۲ بخش عامل و غیر عامل تقویت شود و خوشبختانه در حوزه دفاع عامل، کشور در بهترین شرایط بازدارندگی بوده و در دفاع غیرعامل نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

رضا کلهر نقش آموزش در توسعه پدافند غیر عامل را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: گیلان یکی از استان‌های زیربنایی در حوزه آموزش پدافند غیر عامل است که دیگر استان‌ها باید از تجربه و تخصص گیلان در برگزاری دوره‌های آموزشی نهایت بهره را ببرند./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11535

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: