مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان :

اولیا رکن اصلی تربیت دانش آموزان هستند

به گزارش سوما؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: قابلیت های دانش آموزان مانند لوح سفیدی است که در کانون تعلیم و تربیت خانه و مدرسه شکوفا می شود.

محمد حسین رمضانی در مراسم بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان که در مدرسه حضرت فاطمه ناحیه ۲ رشت برگزار شد؛ با اشاره به شعار « تربیت حکیمانه ، حکمرانی خانواده » اظهار داشت: این نام گذاری در راستای سند تحول بنیادین است و حکمرانی هوشمندانه خانواده ها نقش بسیار مهمی در تربیت فرزندان ایفا می کند. وی با تأکید بر ضرورت تربیت تمام ساحتی دانش آموزان در جامعه گفت: در گذشته تربیت علمی دانش آموزان، هدف اصلی دستگاه تعلیم و تربیت محسوب می شد ولی اکنون تربیت بر مدار توسعه و ارتقای رفتار دانش آموزان در ساحت های اجتماعی، سیاسی، علمی، زیستی و اعتقادی قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به ضرورت فعال شدن قابلیت های کودکان خاطرنشان کرد: خیرخواهی، نوع دوستی و زیبا پسندی در ذات انسان ها نهفته است که با کمک خانواده ها این ویژگی باید شکوفا شود. رمضانی با تأکید بر اهمیت برگزاری انتخابات انجمن های اولیا و مربیان اظهار داشت: با جذب افراد توانمند می توانیم بسیاری از خلأهای مدارس را برطرف کنیم. وی با اذعان به شکاف های بین نسلی در ارتباطات انسانی و تربیتی اظهار داشت: با وجود گسترش شبکه های مجازی و رسانه های متنوع، آموزش مستمر خانواده در این راستا ضروری است.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان  آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این آیین اظهار داشت: خانواده ها و مدیران ، پرچمداران نظام تعلیم و تربیت در مدارس هستند و پرورش فرزندانی در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران از مهم ترین اهداف دستگاه تعلیم و تربیت است. پریسا خیرخواه با اشاره به نقش محوری مادران در سعادت جامعه خاطرنشان کرد: خانه و مدرسه مکمل هم در ارتقای تربیت و آموزش فرزندان را به عهده دارند.

در مراسم بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان از مادر شهیدان نهی قناد و مادر شهید نقی زاده قدردانی شد.

اجرای سرود همگانی، پخش کلیپ و شاهنامه خوانی از دیگر بخش های این مراسم بود.

در پایان این مراسم از ۱۷ انجمن اولیا و مربیان مدارس، ۱۷ مدیر و ۵ خانواده شهید ناحیه دو رشت تقدیر شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13106

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: