احمدرضا روح الله زاد تشریح کرد؛

اهداف برگزاری یازدهمین همایش “غزه؛ نمادمقاومت”

ایران 1444؛ یازدهمین همایش "غزه؛ نماد مقاومت"، یادواره سید الشهدای مقاومت، حاج قاسم سلیمانی، صبح روز سه شنبه در سالن سوره حوزه هنری تهران واقع در نبش خیابان های سمیه و حافظ برگزار می شود.

خبرنگار قدسنا درباره اهداف برگزاری این همایش، گفتگویی را با احمدرضا روح الله زاد، دبیر کمیسیون سیاسی و امور بین المللی جمعیت دفاع از ملت فلسطین و مدیر اجرایی این همایش انجام داده است.

روح الله زاد در خصوص این همایش گفت: مدعوین این همایش که با یادمان “سید الشهدای مقاومت، حاج قاسم سلیمانی” برگزار می شود، نمایندگان جنبش های مقاومتی از کشورهای عضو محور مقاومت، پیشکسوتان عرصه مقاومت و دفاع مقدس، فعالان و کارشناسان شاخص حوزه فلسطین و غرب آسیا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، برخی ورزشکاران و هنرمندان و روسای فدراسیون های ورزشی، طلاب و دانشجویان خارجی، دانشجویان فلسطینی،برخی سفرای خارجی، مسئولین و شخصیت های شاخص سیاسی و فرهنگی و … کشور هستند.

دبیر کمیسیون سیاسی و امور بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین افزود: این همایش با هدف گرامیداشت پیروزی بزرگ مقاومت فلسطین در جنگ ۲۲ روزه سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی بر ماشین جنگی فلسطین برگزار می شود.

روح اله زاد ادامه داد: این جنگ نخستین پیروزی فلسطین در یک جنگ تمام عیار بر ارتش اشغالگر صهیونیستی بود که اجازه اشغال مجدد باریکه غزه را به آن نداد. اهمیت این موضع وقتی بیشتر خود را نمایان می سازد که بدانیم در سال ۱۹۶۷ باریکه غزه که ارتش مصر در آن استقرار داشت تنها ظرف ۳۰ دقیقه توسط ارتش رژیم صهیونیستی اشغال شد. اشغالی که دقیقا ۳۸ سال به درازا کشیده شد و سرانجام در اثر ضربات مقاومت در سال ۲۰۰۵ میلادی صهیونیست ها ناگزیر از تخلیه غزه شدند اما راهکار محاصره غزه را از همان زمان با کمک دولت وابسته مصر در پیش گرفتند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی ۲۹ دیماه را که روز پایان جنگ ۲۲ روزه بود را روز “غزه؛نماد مقاومت” در تقویم جمهوری اسلامی نامگذاری کرده است و جمعیت دفاع از ملت فلسطین همه ساله همایشی را تحت همین عنوان با هدف گرامیداشت این پیروزی بزرگ و نیز بررسی تحولات و افق پیش روی منطقه با محوریت فلسطین، برگزار می کند.

روح الله زاد در خصوص اهداف یازدهمین همایش غزه؛ نماد مقاومت هم گفت: جمعیت دفاع از ملت فلسطین امسال با لحاظ کردن اهداف متعددی مانند:

– گرامیداشت ایام الله پیروزی مقاومت غزه بر اشغالگران”

– ” تاکید بر اینکه تنها مقاومت و ایستادگی مقرون به پیروزی است و سازش و تسلیم هیچ دستاوردی جز ذلت به همراه ندارد

– “تاکید بر اینکه سازمان های بین المللی در طول چند دهه اشغال فلسطین هیچ اقدامی در جهت احقاق حقوق مردم فلسطین انجام نداده اند و لذا امید به بیرون هیچ تضمینی برای تحقق اهداف عالیه یک ملت ندارد و موفقیت تنها در اتکاء به توانمندی های درونی است.

– “تاکید بر اینکه نسل جدید فلسطین علی رغم همه تلاش های اشغالگران و حامیان جهانی و همراهان منطقه ای اش، بحث اشغال فلسطین و ضرورت آزاد سازی آن را نه تنها فراموش نکرده است بلکه این نسل، بسیار آرمانی تر، شجاع تر و ایثارگرتر از نسل های قبلی فلسطین بوده و آزادی فلسطین را در راهبرد مقاومت جستجو می کند”

– ” تاکید بر غفلت جهانی از بحران فلسطین و تبعیض نژادی گسترده اسرائیلی علیه فلسطینان و ضرورت بر مخالفت و مقابله عملی با آپارتاید اسرائیلی به عنوان یک تهدید فوری علیه استقرار امنیت جهانی”

– ” اینکه مقاومت در غزه تولید بازدارندگی در مقابل رژیم صهیونیستی کرده و این موضوع خود تولید امید در جامعه فلسطینی  کرده است لذا صیانت از این امید و گسترش آن، یک تکلیف درون فلسطینی و درون امتی است.

– “تاکید بر هوشمندی و کلان نگری و درک درست و دقیق روندها و فرایندها در سطح منطقه مانند توافقات خائنانه رژیم های منطقه ای با اسرائیل از سوی فرماندهی محور مقاومت (مقام معظم رهبری)که در سال ۱۳۹۳ شمسی فرمان مسلح شدن کرانه باختری را صادر فرمود”

– “تاکید بر نتیجه بخش بودن حمایت مستمراز مقاومت ضد صهیونیستی در ایجاد بازدارندگی برای همه اضلاع مقاومت، خصوصا با توجه به گسترش شکاف ها و اختلافات در جامعه صهیونیستی که اینک در آستانه جنگ های داخلی قرار دارند و نیز تاکید بر اینکه فروپاشی اسرائیل نزدیک است و جهان بدون صهیونیسیم و بدون اسرائیل دیگر یک تصور نخواهد بود”

– “تاکید بر نقش و فرماندهی شهید قدس، سپهبد قاسم سلیمانی در مدیریت تحولات فلسطین و منطقه در دو دهه گذشته و تغییر معادلات به نفع محور مقاومت و جهان اسلام.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10734

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: