انتقاد انجمن مفاخر لاهیجان از عدم همکاری

به گزارش سوما؛ رییس انجمن آثار و مفاخر لاهیجان گفت: با توجه به اینکه یک سال از شروع کار این انجمن سپری شده ولی در این مدت هیچگونه همکاری با این نهاد در جهت شناسایی بزرگان و مفاخر شهرستان صورت نگرفته است.

حجت مهدوی  روز شنبه در نشست اعضای این انجمن با اصحاب فرهنگ و هنر  لاهیجان خاطرنشان کرد: این انجمن دست نیاز به سوی همه مردم و شهروندان دراز می کند تا بتوانیم در جهت شناسایی مفاخر و بزرگان لاهیجان گام برداریم و آنها را به عنوان یک الگو به نسل جوان معرفی کنیم .

وی اظهار داشت: مفاخر کسانی هستند که ما به آنها افتخار می کنیم و تعریف جامع و کاملی از آن وجود ندارد ولی از نقاشی ، تئاتر ، فیلم ، فلسفه و   کلیه شاخه های علمی و حرفه ای جامعه را در بر می گیرد و هرکس در هرجایی تجربه  و بضاعت بزرگی دارد از مفاخر محسوب می شود و باید شناسایی و از آنها قدرشناسی شود.

وی با تاکید بر اینکه انجمن مفاخر لاهیجان دنبال این است تا بزرگان را شناسایی و آنها را در معرض دید همگان بویژه جوانان قرار دهد گفت: امروز نسل جوان دچار بحران انتخاب الگو هستند درحالی که لاهیجان افراد نخبه زیادی دارد که بسیاری از آنها بخاطر طبع بلندی که دارند نمی خواهند خودشان را عرضه کنند این وظیفه انجمن است که آنها را شناسایی کند و تعبیری کاربردی از بزرگان شهرستان ارایه نماید .

همچنین نایب رییس انجمن مفاخر لاهیجان نیز در این نشست با اشاره به نقش رسانه ها در این زمینه گفت:رسانه ها بصورت انبوه و فراگیر خود امروز عظمت فرهنگی ایجاد کرده و نقش مهمی در دگرگونی و توسعه جامعه  شوند.

شجاع الدین طایفه افزود: هدف انجمن آثار و مفاخر لاهیجان طرح دیدگاه ها و پندار بزرگانی است که افکار و دیدگاه آنها بنیان فرهنگی جامعه هستند و هم رفتار ، کردار و آثارشان ستون های خیمه فرهنگ جامعه را شکل می دهند.

وی تصریح کرد: این انجمن با شروع بکار روی ژرفای اندیشه و درون جامعه تمرکز کرده است و در این راه حواسمان معطوف به دقت و حتی وسواس است .

وی اظهار داشت:امروز این انجمن می خواهد بازخوانی درستی از رفتار ، درک پندارها و کردارهای بزرگان برای انتقال آنها به نسل جوان و بخاطر الگوهایی که باید در اختیار نسل جوان قرار گیرد  انجام دهد تا تجربه ها و اندوخته های  بزرگان برای نسل جوان قابل دسترسی باشند.
نشست اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان لاهیجان با اعضای انجمن آثار و مفاخر این شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان تشکیل شد و در آن نمایندگان رسانه ها نیز نظرات و دیدگاه های خود را مطرح کردند و قرار شد این همکاری ها به منظور تبادل تجربه ادامه داشته باشد.
انجمن آثار و مفاخر شهرستان لاهیجان اسفند ماه سال گذشته متشکل از پنج عضو هیات مدیره از فرهیختگان و معتمدین فرهنگی شهرستان لاهیجان فعالیت خود را آغاز کرد.

این دومین انجمن آثار و مفاخر استان گیلان بعد از رشت  به شمار می رود  که  پس از آن انجمن آثار و مفاخر بندرانزلی و لنگرود نیز فعالیت خود را آغاز کردند.

لاهیجان  از سوابق فرهنگی و تاریخی و نام آورانی همچون دکتر مجتهدی بنیانگذار دانشگاه صنعتی شریف ، دکتر حکیم زاده پدر آسایشگاه های ایران و بنیانگذار کهریزک تهران ، حزین لاهیجی و دهها شخصیت برجسته فرهنگی و علمی به عنوان مفاخر این شهرستان برخوردار است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11339

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: