انتخاب هادی پور برای حضور در مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا

به گزارش سوما؛ آرمین هادی پور تکواندوکار ملی پوش گیلانی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شد.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: با اعلام سازمان تیم های ملی، ترکیب تیم ملی تکواندو مردان برای حضور در بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شد که هادی پور نیز جزء انتخاب شدگان است.

محسن سترگی افزود: بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا در بخش کیوروگی (مبارزه) از روز ۱۴ اسفندماه سال جاری به میزبانی بیروت لبنان آغاز و به مدت سه روز نیز ادامه می یابد. وی ادامه داد: با توجه به اعلام فدراسیون تکواندو ، ۶ تکواندوکار برای حضور در این رقابت ها انتخاب و معرفی شدند که آرمین هادی پور نیز در وزن ۵۸- کیلوگرم در مسابقات قهرمانی آسیا حضور و به مصاف رقبای خود خواهد رفت. وی بیان کرد: امیداوریم هادی پور ملی پوش شایسته گیلانی که سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرده، با درخشش در بیست و چهارمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا مقام قهرمانی این مسابقات را به افتخارات خود بیافزاید.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان اضافه کرد: رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا G۴ است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

آرمین هادی پور متولد ۱۳۷۳ شهرستان رشت است و تاکنون مقام‌های زیادی را در رشته تکواندو کسب کرده که می‌توان به کسب مدال برنز سومین مرحله مسابقات گرند پری ۲۰۱۹ بلغارستان، مدال نقره تورنمنت صربستان، مدال نقره مسابقات گرند پری ۲۰۱۹ ژاپن، مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ انگلیس، مدال طلای گرند پری انگلیس، مدال طلای مسابقات بین المللی اردن، مدال طلای المپیک آزمایشی ریو، مدال نقره قهرمانی جهان، دو مدال قهرمانی آسیا (یک مدال طلا و دیگری برنز که مدال طلا برای اولین بار در تاریخ تکواندو ایران به دست آمده)، سه مدال طلا یونیورسیاد، یک مدال نقره جام جهانی، یک مدال نقره گرند پری، مدال طلای گرند اسلم، مدال نقره گرند پری روسیه و مدال طلای جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹ آسیا اشاره کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11462

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: