انتخابات در گیلان در نهایت سلامت و امنیت برگزار شد

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان گفت: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان در نهایت دقت، صحت و سلامت برگزار شد.

ارسلان زارع شامگاه جمعه در ستاد انتخابات استان گیلان در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس برنامه ریزی هایی که از قبل انجام گرفت همه عوامل اجرایی اعم از نماینده فرماندار، اعضای شعب اخذ رای، بازرسان، عوامل تدارک و پشتیبانی، راننده و محافظان صندوق، انتظامات و عوامل نظارتی در مجموع به تعداد ۴۵ هزار نفر به موقع برای برگزاری انتخابات در شعب و صندوق های اخذ رای حضور یافتند. وی اظهار داشت: نگرانی هایی در رابطه با شبکه ارتباطی و مواصلاتی داشتیم که با تلاش های انجام گرفته اعم از شعب اخذ رای شهری و روستایی مشکل کامل مرتفع و سیستم ها آنلاین شد و ارتباط شبکه ای با مراکز کشور برقرار گردید و مشکلی در این باره بروز نکرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور بسیار خوب مردم در همه شهرها و روستاهای استان انجام شد، خاطر نشان کرد: از همه عوامل اجرایی، بخشداران، فرمانداران، اعضای شعب اخذ رای، نمایندگان فرمانداران، محافظان، انتظامات، بسیج و غیره قدردانی می کنم. وی با قدردانی از اصحاب رسانه و خبرنگاران فعال در پوشش خبری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گیلان از نامزدهای انتخاباتی که زمینه حضور پر شور و اشتیاق مردم را فراهم کردند و از نماینده ولی فقیه در گیلان، امامان جمعه، روحانیون، اصحاب هنر، ورزشکاران و نویسندگان نیز تقدیر نمود.

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه رای گیری در شعب روستایی تا ساعت ۲۲ امشب و در حوزه های شهری تا ۲۳ تمدید شده بود، اضافه کرد: اگر در شعب اخذ رای در مناطق شهری مراجعه کننده ای حضور داشته باشد، پس از ساعت ۲۳ درها بسته و از افراد حاضر در شعب رای گیری انجام و بعد از آن شمارش آرا آغاز می شود ضمن اینکه شمارش آرا در حوزه های روستایی انجام شده است. وی خاطر نشان کرد: اعلام نتایج آرا در حوزه انتخابیه استان گیلان به جزء شهرستان رشت فردا “شنبه” اعلام می شود و در شهرستان رشت به دلیل تعداد کاندیدا و شعب اخذ رای بدیهی است که شمارش آرا ادامه یابد و تمام تلاشمان آن است که تا ساعات اولیه روز یکشنبه اعلام شود.

زارع با تاکید بر این که مردم به شایعات توجه نکنند، اظهار داشت: در انتخابات گمانی زنی هایی اتفاق می افتد که برخی از هواداران نامزدها بر اساس اطلاعات ناقص نمایندگان کاندیداها سر بعضی از شعب، پیش بینی هایی می کنند که برنده فلان فرد است که خیلی قابل استناد نیست بنابراین به شایعات توجه نشود.

دو هزار و ۵۵۹ شعبه اخذ رأی در گیلان آماده دریافت آرای مردم برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است که از این تعداد یک هزار و ۶۵۴ شعبه روستایی و ۹۰۵ شعبه شهری است و از مجموع این تعداد دو هزار و ۲۱۴ شعبه ثابت و ۳۴۵ شعبه سیار است.

۱۶۸ نفر از داوطلبان آماده هستند تا در ۱۱ حوزه انتخابیه برای اخذ آرای مردم جهت ۱۳ کرسی نمایندگی مجلس گیلان با هم به رقابت بپردازند.

گیلان با ۱۶ شهرستان و ۱۱ حوزه انتخابیه اصلی ۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت دارد.

در این دوره از انتخابات از جمعیت دو و نیم میلیون نفری گیلان؛ یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۷۳ نفر واجد شرایط شرکتدر انتخابات بودند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11499

حمید اصغری عطار

حمید اصغری عطار

عضو شورای سردبیری

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: