رئیس شورای قضایی استان گیلان:

اقدامهای خوبی در حل پسماند استانه اشرفیه انجام شده است

سومانیوز؛ رئیس کل دادگستری گیلان پسماند را یکی از معضلات شهرستان آستانه اشرفیه دانست و عنوان کرد: تاکنون اقدامات خوبی در این خصوص انجام و مقرر شد ظرف ۶ ماهه اول سال جاری دفن غیر اصولی زباله در این شهرستان پایان یابد.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان به همراه معاونین قضایی از دادگستری شهرستان آستانه اشرفیه بازدید کرد و در نشستی با حضور مسئولان قضایی ، شهردار و برخی مدیران اجرایی  شهرستان حضور یافت.

رییس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه در نظام حکمرانی اسلامی مردم محور هستند، اظهار داشت: توجه به حقوق عامه و گره گشایی از مشکلات مردم رضایت خداوند متعال را به دنبال دارد.

وی مشکل پسماند را یکی از معضلات شهرستان آستانه اشرفیه دانست تمامی  مسئولان و دستگاهها و افزود: تاکنون اقدامات خوبی در این خصوص صورت گرفته و مقرر شد تا در ۶ ماهه اول سال جاری  دفن غیر اصولی زباله در این شهرستان پایان یابد.

رئیس شورای قضایی استان توجه به بهداشت مردم را بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: با توجه به آلودگی های ناشی از عدم دفن صحیح زباله برای مردم و پیوست های زیست محیطی این معضل، باید تلاش و جدیت بیشتری در راستای حل آن صورت گیرد.

وی دفع غیر اصولی فاضلاب شهری و عدم برخورداری از تصفیه خانه را از دیگر مشکلات آستانه برشمرد و تصریح کرد: این معضل باید با همفکری و همکاری مسئولان شهرستان حل شود و هیچ عذری برای کوتاهی و انجام ندادن وظایف پذیرفته نیست و انتظار می رود مسئولین اجرایی شهرستان این مشکل را به عنوان دغدغه اصلی خود دانسته، در رفع آن تلاش کنند.

این مقام ارشد قضایی استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری و بخش خصوصی را از راهکارهای برون رفت از این مشکل عنوان کرد و افزود: در بسیاری از استان ها پروژه های گسترده ای بدون هزینه دولتی و با استفاده از بخش خصوصی در حوزه آب و فاضلاب انجام گرفته و موفقیت های چشمگیری نیز حاصل شده است.

وی ابراز امیدواری کرد، در نشستی که با حضور مسئولان قضایی استان و مدیران اجرایی این شهرستان برگزار می شود، راه حل ها و راهکارهای موثر بررسی شده و سریعا اقدامات لازم صورت گیرد و دستگاه قضایی نیز از هیچ کمکی در راستای حل معضلات این شهرستان دریغ نخواهد کرد./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11861

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: