افزون بر ۱۷ میلیون خودرو وارد گیلان شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: بر اساس آمار حاصل از ۵۲ دستگاه تردد شمار نصب شده در محورهای استان افزون بر ۱۷ میلیون و ۴۲۸ هزار خودرو طی امسال وارد گیلان شد.
غلامعلی نیک‌فهم  با بیان اینکه ورود این تعداد وسیله نقلیه به گیلان طی امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ درصد و خروج نیز چهار درصد افزایش یافته است، اضافه کرد: همچنین در مقایسه با مدت مشابه ۲ سال گذشته آمار ورود خودرو به گیلان ۳۶ درصد و خروج نیز ۴۰ درصد افزایش دارد.نیک‌فهم خاطر نشان کرد: بیشترین میزان ورود خودرو از طریق آزاد راه قزوین – رشت با افزون بر هفت میلیون و ۱۷۸ هزار وسیله نقلیه و پس از آن از محور رامسر – چابکسر با بیش از پنج میلیون و ۸۳۲ هزار خودرو ثبت شده‌است. وی اظهار کرد: بیشترین میزان خروجی نیز از طریق آزاد راه رشت – قزوین با افزون بر هفت میلیون و ۳۷۲ هزار خودرو انجام شده‌است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان اضافه کرد: طی این مدت گیلان از نظر متوسط ترددساعتی با ۶۴۸ وسیله نقلیه پنجمین استان پرتردد کشور بوده‌است.

۶ محور شامل آزاد راه رشت – قزوین، جاده قدیم لوشان – قزوین، منجیل – گیلوان، چابکسر – رامسر، آستارا – اردبیل و اسالم – خلخال از محورهای ورودی و خروجی گیلان هستند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15109

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: